Tüketicinin Satın Alma Gücü Paynet İle Artıyor | HORECA Trend
Takip edin!

Yazılım

Tüketicinin Satın Alma Gücü Paynet İle Artıyor

Türkiye’nin ödeme sistemlerindeki öncü şirketi Paynet birçok ödeme çözümüyle tüketiciye alternatif finansman sağlayarak satın alma gücünü artırıyor.

Yayınlandı

on

Global olarak tüm ekonomilerde enflasyon tırmanırken finansmana ulaşmak zorlaşıyor. Tüketici satın alma gücü de hem gelişmiş hem gelişmekte ülkelerde önemli bir düşüş yaşıyor.

Tüm dünyada yükselen enflasyon en çok tüketicilerin satın alma gücünü olumsuz etkiliyor. Bu yıl Dünya Ekonomi Forumu sonrasında yayınlanan raporda da en çok dikkat çekilen gelişme buydu. Rapor, “Gıda ve enerji fiyatlarındaki artışla birlikte arz ve talep dengesindeki bozulmanın ülke ekonomilerinde küçülmeye, enflasyonda da tırmanmaya ve satın alma gücünde düşüşe neden olduğunu” vurguluyor.

Bunu Avrupa’nın en büyük ekonomilerinde görmek mümkün. İngiltere pazarı için Deloitte Tüketici Güven Endeksi tüketicinin harcama gücünün düştüğünü net olarak ortaya koyuyor. Endekse göre geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinden itibaren başlayan düşüş, bu yılın üçüncü çeyreğinde de devam etti ve eksi yüzde 20’ye ulaşarak yeni bir rekor kırdı. GfK’nın Almanya için yaptığı benzer çalışmada da Ekim 2022’de tüketici güveni eksi 42,5’e düştü.  Avrupa’nın en büyük ekonomisinde satın alma güven endeksi düşerken gelir beklentileri de azalıyor. Uluslararası kurumlar ve araştırma şirketleri enflasyondaki yükselişin devam edeceğini, satın alma gücü ve güven endeksindeki düşüşün 2023 ilk yarısına kadar düşeceğini tahmin ediyor.

Daha Uzun Vade Talepler İçin Alternatif Ödeme

Küresel olarak enflasyonun yükseldiği, satın alma gücünün düştüğü ve finansmana ulaşımın zorlaştığı bir dönemde ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketi Paynet de çözümleriyle tüketicilerin satın alma gücünü artırıyor.

Paynet’in kredi ile ödeme alma çözümü olan PayKredi, kart limiti yetersiz kaldığı için alışverişini tamamlayamayan, kart limitini doldurmak istemeyen veya daha uzun vade talep eden tüketicilere alternatif bir ödeme yöntemi sunuyor. Paynet üye iş yeri, kredi ile ödeme yapmak isteyen müşterisinin cep telefonuna alışveriş tutarını içeren bir link gönderiyor. Linke tıklayan müşteri, kendisine uygun olan bankayı seçiyor ve banka sayfasına otomatik olarak yönlendiriliyor. Ardından vade sayısını belirliyor. Böylece tüketiciler alışveriş sırasında kart limitlerini doldurmadan dakikalar içinde kredi ile ödemesini yapabiliyor.

Birden Fazla Kartla Kolay Ödeme

Paynet Çoklu Ödeme hizmetiyle de müşterilere aynı alışverişte birden fazla karttan ödeme seçeneği sunuyor. Bu şekilde müşteriler kredi veya tek bir banka kart limitinin yetersiz kaldığı durumlar için bu yöntemle birden fazla karttan kolayca ödeme yapabiliyor. Böylece müşteriler kart limitlerini istedikleri gibi değerlendirebiliyorlar.

“Alışverişi Kesintisiz Tamamlama Ayrıcalığı Sunuyoruz”

Ödeme teknolojilerinde ortaya koydukları yenilikçi ürün ve çözümlerle tüketiciyi sadece güvenlik ve kullanım kolaylığı anlamında değil aynı zamanda satın alma gücüyle de desteklemeye odaklandıklarını belirten Paynet Genel Müdürü Onur Ertürk, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Paynet olarak biz işletmelerin ana işlerine odaklanmalarını hedeflerken tüketicilerin de sorunsuz bir ödeme deneyimi yaşaması için ürün ve çözümlerimizi hayata geçiriyoruz. Özellikle global olarak yaşanan zorlu dönemde tüketiciyi finansal olarak desteklemenin öneminin giderek arttığını da görüyoruz. Örneğin online kart ödemeleri sırasında müşteriler sıklıkla limit sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Ya da kredi kartı limitlerinin tamamını kullanmaktan kaçınıyor. Hem e-ticaret hem fiziksel ticarette kullanılan PayKredi ürünümüzü bu sorunları giderip tüketicinin satın alma gücünü artırmak için geliştirdik. Bu ürünle tüketicilere ödeme anında kredi kullanarak alışverişlerini kesintisiz şekilde tamamlama ayrıcalığı sunuyoruz. Benzer şekilde PayKredi ve Paynet Çoklu Ödeme de tüketiciye alternatif ödeme fırsatları yaratıyor.”

Kaynak: HORECA Trend ve Paynet

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılım

Otelinizi Tek Tuş İle Akıllı Telefonunuzdan Yönetebilirsiniz!

Yayınlandı

on

Otellerin misafir ilişkilerinden otel iç operasyonlarına, operasyonel standartlarının yönetiminden dijital pazarlamasına kadar geniş bir yelpazede ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla özelleştirilmiş uygulamalar geliştiren ICITECH Teknoloji, yeni uygulaması ICISTAFF ile turizm sektöründeki dijital dönüşümün öncüsü olmaya devam ediyor.

ICISTAFF uygulaması, tüm otel departmanlarının ve görevlerinin tek bir sistemden yönetilebilir olmasını sağlıyor.

Otel iç iletişimi hızlandıran ve operasyonel verimliliği artıran devrim niteliğindeki uygulama ile otel çalışanları herhangi bir zamanda akıllı telefonlarından konuk taleplerini yönetebiliyor; talepleri notlar, kısa mesajlar ya da fotoğraflar ile hızlıca ilgili departmana iletebiliyor.

Icistaff İle Hem Zamandan Hem De Maliyetlerden Tasarruf Ediliyor!

İşyeri verimliliğini ve misafir memnuniyetini arttıran uygulama, çalışanların iş yükünü hafifletirken yöneticilere de ekipleriyle sürekli bağlantıda olma ve işleyişi kolaylıkla takip etme imkanı veriyor. Kurulan bu merkezi sistemde yöneticiler, akıllı telefonlarından tek bir dokunuş ile tüm personele ulaşıp değişiklikleri ve duyuruları iletebiliyorlar.

Icistaff, Dünya Pazarında da Öncü Konumda!

ICISTAFF uygulamasının şu anda hem yurtiçinde hem de yurt dışında, turizm sektöründe kullanılan en başarılı uygulamalardan biri olduğunu belirten ICITECH Teknoloji Satış ve Pazarlama Direktörü Sami Eskenazi ‘Türkiye’de lider konumda olan uygulamamız, kısa sürede dünya pazarında da adından söz ettirmeye başladı. Yurt dışındaki rakiplerinden de üstün özelliklere sahip olan uygulamamız pek çok ülke tarafından tercih edilmeye ve kullanılmaya başlandı’ diyor.

Kaynak: HORECA Trend ve ICISTAFF 

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Tüketici Talepleri Turizmde Hizmet Yaklaşımını Yeniden Şekillendiriyor

Turizm sektörünün öncü markalarından TatilBudur; Türkiye’nin sayılı turizm etkinlikleri arasında yer alan Uzakrota Travel Summit 2023’ün açılış panelinde konuşmacı olarak yer aldı. TatilBudur’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Nefesoğlu iç pazarın potansiyelini artırmaya yönelik değerlendirmelerini ve pazarlama alanında nasıl bir yol izlediklerini paylaştı. Bu önemli organizasyonun bir diğer oturumunda markanın CTO’su Nazmi Özer teknolojinin hizmet deneyimine sağladığı avantajları ve bu noktada nasıl farklılaşılabileceğini örnek uygulamalar ile aktardı.

Yayınlandı

on

Yazar:

Kurulduğu günden bu yana Turizm alanında birçok ilke imza atan TatilBudur, dört bir yanındaki seyahat endüstrisi profesyonellerinin bir araya geldiği Uzakrota Summit Global 2023’te, sektörün dinamiklerini ve geleceğine ilişkin vizyoner bakışını katılımcılarla paylaştı. “İç Pazarın Gücünü Ortaya Çıkarmak’’ başlıklı açılış panelinde yer alan TatilBudur’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Nefesoğlu pandemi sonrasında tüketici taleplerinin yerini bugün daha çok rahatlık ve eğlenceye bıraktığını belirtirken, tatilin her aşamasında güven ve hizmetin ön plana çıktığını vurguladı.

Nefesoğlu “İç pazardaki potansiyeli artırmak için tüketiciyi yakından tanımak ve en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor. Yaptığımız araştırmalarda; pandemi sonrası hijyen ve temizlik konularına önem veren tüketicinin bugün daha özgür, kişiselleştirilmiş ve eğlenceli bir tatil arayışında olduklarını gözlemledik. Tatile gideceği markada önce güven, sonra eğlence ve kolaylık aramaya başladılar. Biz araştırmalardan yola çıkarak TatilBudur olarak müşterilerimize aradıkları tatili bulabilmeleri için çağrı merkezlerimizden, online platformumuzda bulunan chatGPTli sanal asistana kadar çeşitli kolaylıklar ve imkanlar sağladık. Bizler her şeyi müşteri odaklı çalışıyoruz. Müşteri ne istiyor, neye göre kararlarını veriyor ya da değiştiriyor diye sürekli araştırma yapıyoruz. Önde gelen tüketimlerden olan televizyon, radyo ve youtube gibi mecralarda tüketici geri bildirimlerini yakından takip ediyoruz ve bize ilettikleri beklentilerine göre organize ediyoruz. 2024 sezonunda da bu çalışmalarımıza yeni projelerimizi lanse ederek devam edeceğiz” dedi.

Turizmde “hyperautomation” teknolojileri önem kazandı

Teknolojinin her alana hızlı adaptasyonu turizm sektöründe de etkisini artırmaya devam ediyor. Özellikle müşteri deneyimini ve uçtan uca kusursuz hizmet anlayışını geliştirmek için yapılan çalışmalarda teknolojinin desteği kaçınılmaz bir noktada yer alıyor. Türkiye turizminin en çok ziyaret edilen web siteleri arasında yer alan TatilBudur, özellikle dijital operasyonda en iyi müşteri deneyimini sunmak adına teknolojinin en yeni imkanlarını sistemine dahil ederek, global ölçekte hizmet veriyor. Etkinliğin en dikkat çeken bölümleri arasında yer alan “Turizmde Hyparautomation Teknolojilerinin Önemi ve Uygulamaları” başlıklı panelin moderatörlüğünü üstlenen,  TatilBudur CTO’su Nazmi Özer, hyperautomation başlığı altında konumlanan RPA ( Akıllı Süreç Otomasyonu), yapay zeka, QA automation (Test Otomasyonu), Low-code   teknolojiler, BI (İş Zekası) ve büyük veri alanında yapılan uygulamaları dinleyiciler ile paylaştı. TatilBudur’un bu alanda yapmış olduğu örneklere de değinen Özer, turizm sektöründe farklılaşmak için teknoloji tüm süreçlerde en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Tüketiciden gelen büyük verinin analiz edilirken doğru parametlerle değerlendirilmesi gerektiğini ve mutlaka sonuçlara uygun aksiyon alınması gerektiğini vurguladı.

Etkinliğin sonunda yapılan ödül töreninde TatilBudur, ’”Dünyanın Önde Gelen Seyahat Sitesi’’ ödülüne layık görüldü.

 

Kaynak: HORECA TREND ve TatilBudur

Devamını Oku

Yazılım

Yapay Zeka Destekli Teknoloji ile Turizm Pazarlaması

Yayınlandı

on

Türkiye’nin önde gelen 3D tarama ve tur oluşturma şirketi Visit360Tour, Antalya Turizm Fuarı’na katılarak otelcilik sektörüne yönelik yenilikçi hizmetlerini tanıttı. Visit360Tour, Dünya markası “Matterport” teknolojisi kullanılarak oluşturulan 3D tarama ve 360 derece turların otelcilik sektöründe nasıl etkili bir şekilde kullanılabileceğini gösterdi. Matterport’un Türkiye’deki tek yetkili satıcısı Visit360Tour, bu teknolojinin Turizm Tesislerinin sadece satış ve pazarlama faaliyetlerini desteklemekle kalmayıp aynı zamanda personel eğitiminden müşteri deneyimine kadar bir dizi farklı alanda kullanılabileceğini vurguladı.

Türkiye’nin önde gelen konaklama markaları, Visit360Tour’un yapay zeka destekli bu yeni teknolojisini başarıyla uygulayarak iş süreçleri optimizasyonu, satış pazarlama ve personel eğitimi gibi birçok alanda etkili kullanım çeşitliliği ile misafir ve müşterilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor. Özellikle satış ve pazarlama alanında fark yaratarak, potansiyel turistlerin gelmeden önce tesisi görebilecek olmaları, hem satış hem de satış sonrasında gelirlerin artmasını ve misafir memnuniyetinde artışı da sağlıyor.

Visit360Tour’un COO’su Akın Gürbulak, “Antalya Turizm Fuarı’na katılmaktan büyük bir memnuniyet duyduk. Matterport teknolojisi, otelcilik sektörünün daha rekabetçi ve müşteri odaklı olmasına yardımcı olabilir. Fuarda gördüğümüz ilgi bizi daha çok heyecanlandırıyor ve bu teknolojinin otelcilik sektöründeki potansiyelini keşfetmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Katıldıkları fuar alanınıda bu teknoloji ile görtüntüleyen visit360tour, fuar alanını da sanal olarak gezilebilir hale getirdi.

Kaynak: HORECA Trend ve Visit360Tour

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.