Conrad İstanbul Bosphorus 30 Yaşında! - HORECA Trend
Takip edin!

Otel

Conrad İstanbul Bosphorus 30 Yaşında!

İkonik tasarımı ve panoramik boğaz manzarası ile Conrad Istanbul Bosphorus; misafirperverliği ile ilham veren hikayesinin 30.yıl dönümünü kutluyor!

Yayınlandı

on

Avrupa’da bulunan dört Conrad otelinden biri ve Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Conrad Istanbul Bosphorus, 1992 yılında hizmete girdi. Beşiktaş’ta “Dünyayı Gören Nokta” anlamına gelen Cihannüma mahallesinde yer alan otel, bu isme yakışır şekilde, özgün mimarisinden doğan 270 derecelik boğaz manzarası ile şehrin simgesi haline gelen yapılarından biri oldu. Bu özgün binanın kuşbakışı görüntüsü ise 30.yıl logosunun tasarımına ilham verdi.

Dünyayı Misafirperverliğin Işığı ve Sıcaklığı ile Doldurmak

Kurucusu Conrad Hilton’un misyon edindiği misafirperverlik ilkesi, 30 yıldır Conrad Istanbul Bosphorus’un en önem verdiği değerlerin başında yer alıyor.

Çalışanlarının her konukla yakından ilgilendiği, içten ve güler yüzle sundukları hizmet anlayışıyla birlikte ‘Conrad Misafirperverliği’ 30 yılda turizm sektöründe bir kavram haline gelmiş bulunmakta.

Otelin Genel Müdürü Todori Kalamaris Conrad Istanbul Bosphorus’un hizmet anlayışını şöyle özetliyor; “En iyi mimariyle, tasarımla, dekorasyonla lüks bir otel yapabilirsiniz. Esas önemli olanın bıraktığımız intiba ve misafirlerimize yaşattığımız deneyim olduğunu düşünüyorum. Her şey ekiple anlamlanıyor. Bizim otelimizin en büyük farkı, çalışanlarımızın samimiyeti, içten ilgisi ve kusursuz servis anlayışı. Conrad’lı olmak bir ayrıcalıktır, tutkuyla hizmet vermektir.” 

Otel, benzersiz bir konaklama deneyimi için 76 süit ve misafirlerin her türlü ihtiyacı göz önüne alınarak hazırlanan toplamda 553 misafir odasıyla lüksü ve kaliteyi her zaman ön planda tutuyor. 

Barack Obama, Madonna, Metallica, Lucy Hale gibi önemli isimleri de ağırlamış olan Presidential Süit ise 218 m2lik alanı, 270 derece boğaz manzarasıyla çevrili terası ile otelin en prestijli süiti.

Boğaz Manzarası Eşliğinde Özgün Lezzetler

Tarihi yarımada ve boğaz manzarasına sahip Manzara Restaurant, Executive Şef Ziya Çıkrıkçı ve deneyimli ekibi tarafından hazırlanan Dünya mutfağının seçkin lezzetlerini sunarken, otelin 14.katında yer alan panoramik İstanbul Boğazı manzarasıyla Summit Bar&Terrace, Sushi Şefi Erdal Özdemir’in imzasını taşıyan benzersiz menüsü ile Uzak Doğu Mutfağı tutkunlarını ağırlıyor.

Konsept menülerinin dışında misafirlerine aperatif, paylaşımlı, atıştırmalık menülerini ve imza kokteyllerini de haftanın belirli günlerinde gerçekleşen canlı müzik eşliğinde servis etmeye devam ediyor.

Özel Sanat Koleksiyonuyla İlham Veren Deneyimler

30 yıl boyunca misafirlerine konaklamanın yanı sıra kaldıkları destinasyonu en iyi şekilde keşfetmelerini sağlayarak unutamayacakları bir etki bırakan Conrad Istanbul Bosphorus, sanat koleksiyonuyla da özel hissettiriyor.

Mülk sahiplerinin vizyonuyla, Türk sanat tarihinde çok değerli bir yere sahip, özenle seçilen Avni Lifij eserlerini ve Halil Paşa’nın en değerli eserini, her dönem güncel kalabilen mimarisinin içinde sergiliyor.

En Prestijli Ödüllerin Sahibi

Conrad Istanbul Bosphorus, 30 yıldır ulusal ve uluslararası kategorilerde turizmin en prestijli ödüllerinin sahibi oldu.

Dünya Seyahat Ödüllerinde 10 senedir farklı kategorilerde ödüller alan otel, son 3 senedir “Türkiye’nin Önde Gelen Konferans Oteli”, “Türkiye’nin Önde Gelen İş Oteli” ve “Avrupa’nın Önde Gelen Şehir Oteli” olarak seçildi. 

Ayrıca, 2020 yılı Seven Stars Lüks Konaklama ve Yaam Tarzı Ödülleri’nde Otel & Resort kategorisinde aldıkları “Mükemmellik Mührü” gibi birçok önemli ödüle de sahip.

Todori Kalamaris, “Bu özel ödüllerle onurlandırılmak tabii ki tüm ekibimizin motivasyonunu arttırıyor ve bize işimizi aşkla yaptığımızı hatırlatıyor.” diye ekliyor.

Karbon Ayak İzini Azaltmaya Destek

Conrad Istanbul Bosphorus, 30 yıllık serüveninde doğayı koruma bilinci yüksek bir marka olarak her zaman sürdürülebilir çevre ve gönüllü toplumsal projelerde yer aldı.

2030 yılına kadar karbon ayak izini yarı yarıya azaltmayı ve sosyal sorumluluk alanındaki gönüllülük aktivitelerini iki katına çıkarmayı hedefleyen marka, aynı zamanda enerji ve su tasarrufu konusuna da oldukça önem veriyor.

Ev sahipliği yaptığı toplantı ve etkinliklerin tüm karbon ayak izini hesaplayarak, South Pole iş birliği ile bol miktarda karbon kredisi alıyor ve karbon ayak izini sıfırlıyor.

Marka ayrıca tüm plastik kullanımlarını minimuma indirerek, tüm atıklarını ayrıştırıyor, Gri Su Sistemi ile su tasarrufu sağlıyor ve geri dönüşümlü ürünler kullanmaya dikkat ederek 2030 yılı hedefleri için özverili bir şekilde çalışıyor.

Geçmişinden aldığı güçle birlikte Conrad Istanbul Bosphorus, önümüzdeki süreçte de sektöre ilham veren anlayışı ve yenilikçi bakış açısıyla adından söz ettirebilmek için büyük bir heyecanla çalışmaya devam ediyor.

Conrad Istanbul Bosphorus Hakkında:

Beşiktaş’ın kalbinde, Taksim’e yürüme mesafesinde yer alan Conrad Istanbul Bosphorus, özel teraslı süitleri, kalabalıktan uzak, kaliteli ve seçkin bir konaklama deneyimi yaşamak isteyen misafirler için ideal bir ortam sunuyor. Benzersiz bir konaklama deneyimi için 76 süit ve misafirlerin her türlü ihtiyacı göz önüne alınarak hazırlanan toplamda 553 misafir odasıyla lüksü ve kaliteyi her zaman ön planda tutuyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Conrad Istanbul Bosphorus

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

Astroloji Tutkunları İzmir Marriott’ta Dinçer Güner ile Buluştu!

İzmir’in kalbinde, büyüleyici Ege Denizi’nin yanı başında yer alan İzmir Marriott, astroloji meraklıları için heyecan verici bir etkinlik düzenledi.

Yayınlandı

on

Misafirlerini ağırlamaya başladığı günden bu yana şehre farklı bir turizm anlayışı ve yeni bakış açıları kazandıran İzmir Marriott, ünlü astrolog Dinçer Güner moderatörlüğünde, iş ortakları için düzenlediği ‘Dinçer Güner ile Astroloji Sohbetleri’ etkinliği ile, astrolojiye ilgi duyan herkese eşsiz bir deneyim yaşattı.

Yılın En Özel Tarihi Ekinoks ’ta Kritik Gezegen Hareketleri İzmir Marriott’ta Değerlendirildi!

Şehrin eğlence anlayışına yeni bir soluk getirerek, İzmir etkinliklerinin yapı taşı haline gelen İzmir Marriott, iş ortaklarının katılımıyla yılın en özel tarihi olan Ekinoks’ ta hafızalarda yer edecek bir organizasyona imza attı. Söyleşi boyunca Dinçer Güner, astrolojinin temel kavramlarından başlayarak, burçların insan karakteri ve yaşam üzerindeki etkileri hakkında önemli bilgiler verdi. Ayrıca, 2024 yılına dair paylaştığı ön görüleri ve yıldızların hareketlerine göre bizleri bekleyen önemli hadiselerle ilgili verdiği detaylar da dinleyicide büyük heyecan oluşturdu.

Kaynak: HORECA Trend ve İzmir Marriott

Devamını Oku

Otel

Akıllı Tartı Sistemi ile Atıklar Kaynağında Azaltılıyor

Turizm sektöründe uzun yıllardır edindiği tecrübe ile hizmet veren CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul; Türkiye’nin ilk ve tek teknoloji tabanlı bütünsel atık yönetim şirketi olan Fazla ile şehir otelciliği sektöründe sürdürülebilirlik konusunda yeni bir projeye imza attı. Akıllı Tartı Sistemi ile Izaka Terrace restoranda gıda atıklarını takip edecek olan Fazla, atık oluşumunu önleyebilmek için aksiyon almaya başladı.

Yayınlandı

on

İsrafla ve israf kaynaklı karbon salınımıyla mücadele etmek için teknoloji tabanlı bütünsel atık yönetimi çözümleri geliştiren Fazla ve küresel bir marka olarak sürdürülebilir yaşam odaklı, yenilikçi ve lüks hizmet anlayışını benimseyen CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul geliştirdikleri işbirliği ile şehir otelciliği sektöründe sürdürülebilirlik konusunda örnek teşkil edecek bir projeye imza attı. CVK Park Bosphorus Hotel’in Izaka Terrace restoranında başlatılan proje kapsamında Akıllı Tartı Sistemi ile üretim ve misafirlerden dönen gıda atıklarının ölçümü yapılıyor. Ölçümlerin düzenli takibi ile hem atıkların kaynağında azaltması hem de misafirlerin memnuniyetinin arttırılması hedefleniyor.

“Sürdürülebilirliği Sosyal Sorumluluktan Çok Kurumsal Bir Zorunluluk Olarak Görüyoruz.”

Gerçekleşen iş birliği hakkında bilgi veren CVK Park Bosphorus Hotel Genel Müdürü Murat Arslan; “CVK Park Bosphorus Hotel olarak “RESPECT” adını verdiğimiz sürdürülebilirlik programımız kapsamında ‘Future Starts Today’ mottosuyla hareket ediyor ve sürdürülebilirliği sosyal sorumluluktan çok kurumsal bir zorunluluk olarak görüyoruz. Sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda ana gündemimize aldığımız gıda atıklarının ölçümü ve takibi konusunda Fazla ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği kapsamında; Akıllı Tartı Sistemi’nin sunduğu dijital altyapı sayesinde Izaka Terrace restoranımızda gıda atıklarımızı kolaylıkla ölçümlüyor ve ölçüm raporlarına göre atık azaltıcı aksiyonlarımızı listeliyoruz. Aldığımız aksiyonlarla çevresel etkinin yanı sıra finansal fayda elde edebileceğimize ve misafirlerimizin tüketim alışkanlıklarını sayısal verilere bağlı olarak gözlemleyebileceğimize inanıyoruz.” dedi.

“Başlattığımız Ölçüm Çalışmaları Hem Şehir Otelciliği Hem de Restorancılık Sektörü İçin Bir Örnek Niteliğinde.”

Akıllı Tartı Sistemi’nin sunduğu raporlar ile işletmelerin satın alım maliyetlerini yüzde 8’e kadar düşürebileceğini belirten Fazla Pazarlama ve İş Geliştirme Lideri Koray Koçer ise “Şehir otelleri; kahvaltı büfesi, alacart ve banket gibi farklı aşamalarda gıdanın servis edildiği ve bu sebeple atığın oluşabileceği pek çok alana sahip. Tam da bu noktada, CVK Park Bosphorus Hotel’in Izaka Terrace restoranında başlattığımız ölçüm çalışmalarının hem şehir otelciliği hem de restorancılık sektörü için örnek niteliğinde olduğunu söyleyebilirim. Akıllı Tartı Sistemi; profesyonel mutfaklarda gıda atığının hangi aşamada ve ne miktarda oluştuğunu veriye dayalı bir şekilde sunan ve atığın izlenebilirliğini sağlayan teknolojik ürünümüz. Akıllı Tartı Sistemi’nin etkin bir şekilde kullanılması için mutfak ekibinin projeye aidiyetinin ne kadar önemli olduğunu biliyor, proje kapsamında başlangıç eğitimleri düzenliyoruz. CVK Park Bosphorus’da gerçekleştirdiğimiz eğitime olan yüksek katılım ve ilgi, bu lokasyonda yaratabileceğimiz faydanın ne kadar umut verici bir seviyede olduğunu gösteriyor. Otellerdeki satın alım maliyetlerinin de gün geçtikçe arttığı bu dönemde, farkındalığı yüksek bir mutfak ekibi ile Akıllı Tartı Sistemi’ni kullanarak başlattığımız çalışma sayesinde gizli maliyet oluşturan gıda atıklarının önüne geçeceğimize inanıyoruz.” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve CVK Park Bosphorus Hotel

Devamını Oku

Otel

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa Çocuklu Ailelerin ilk Tercihi 

Karşılamadan konaklamaya, oyunlara Kral Şakir markalı ürünleri ve ritüelleri ile DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, çocuklu seyahat eden misafirlerine ayrıcalıklı hizmet sunuyor. Tüm yıl sürecek işbirliğinin tanıtımı için otel, yakın zamanda Kral Şakir’in yaratıcısı Varol Yaşaroğlu’nun da bulunacağı bir workshop düzenliyor ve çocukların Yaşaroğlu ile katıımcı olabileceği atölye sırasında ebeveynler de brunch yapabiliyor olacak. 

Yayınlandı

on

Türkiye’nin ilk uluslararası çizgi filmi, Şanlıurfa’nın ilk uluslararası beş yıldızlı otelinde yerini alıyor. Kral Şakir, DoubleTree by Hilton Şanlıurfada çocuklarla buluşuyor. Ailelerin seyahat seçimlerinde önemli rol oynayan çocuklar için düşünülmüş proje, minik misafirlerine otele girdiği andan itibaren kendilerini özel hissettirecek bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Projenin şehir tanıtımı için yakın zamanda Varol Yaşaroğlu ile çocuk atölyesi yapılacak. Atölye sırasında ebeveynler de otelde zengin ve lezzetli brunch yapıyor olacak.

Kral Şakir ve Hilton markaları, hayata geçirdikleri işbirlikleri için özel bir hoş geldiniz ritüeline sahip. Minik müşteriler, özel yaka kartları takan otel ekibi tarafından karşılıyor, check-in sırasında kişiselleştirilmiş Kral Şakir pasaportları çıkartılıyor. Pasaport verilmesiyle beraber el üzerine damga ile otele girişleri gerçekleşiyor. Miniklere konaklama süresince takacakları rozet seçimi yaptırılıyor, Canan ya da Şakir tercihlerine göre maskeleri takdim ediliyor, çizgi film karakterlerinin lezzetli kurabiyeleri ikram ediliyor. Ayrıca otel içerisinde konaklamaları süresince eğlenebilecekleri selfie alanları da bulunuyor.

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa

DoubleTree by Hilton Şanlıurfa, 17’si süit 190 misafir odası, BigChefs Restaurantı, Starbucks köşesi, toplamda 1150 kişi kapasiteli toplantı ve etkinlik alanları ve 1600 m2’lik Spa Soul ile Şanlıurfa’nın ilk uluslararası 5 yıldızlı oteli. Vimsa Grup yatırımıyla Şanlıurfa’nın yeni yaşam merkezlerinden Esentepe’de konumlanan otel, Balıklıgöl ve tarihi Şanlıurfa’ya 6 km, Göbeklitepe’ye 19 km, Şanlıurfa GAP Havalimanı’na ise 35 km uzaklıkta bulunuyor.

DoubleTree by Hilton Hotels Hakkında

DoubleTree by Hilton, 51 ülke ve bölgede 150.000’den fazla odaya sahip 660 otelden oluşan ve hızla büyüyen küresel bir portföydür. DoubleTree by Hilton, 50 yılı aşkın bir süredir, konuklarını özel DoubleTree çikolatalı kurabiye ile karşılamaktan yerel halka hizmet vermeye kadar dünyanın dört bir yanındaki iş ve eğlence amaçlı seyahat edenler için bir konfor sembolü olmaya devam ediyor. DoubleTree by Hilton, benzersiz yiyecek – içecek deneyimleri, son teknoloji fitness olanakları, toplantı ve etkinlik alanları dahil olmak üzere çağdaş konaklama hizmetleri sunmaktadır. Doubletree.com adresinden veya sektör lideri Hilton Honors app uygulaması aracılığıyla rezervasyon yaparak DoubleTree by Hilton’da olumlu bir konaklama deneyimi yaşayın. Doğrudan tercih edilen Hilton kanalları üzerinden rezervasyon yapan Hilton Honors üyeleri, anında avantajlara erişebilir. doubletree.com adresinden DoubleTree by Hilton hakkında daha fazla bilgi edinin ve markayı FacebookTwitter ve  Instagram’da takip edin.

Kaynak: HORECA Trend ve DoubleTree by Hilton Şanlıurfa

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.