Conrad İstanbul Bosphorus 30 Yaşında! | HORECA TREND
Takip edin!

Otel

Conrad İstanbul Bosphorus 30 Yaşında!

İkonik tasarımı ve panoramik boğaz manzarası ile Conrad Istanbul Bosphorus; misafirperverliği ile ilham veren hikayesinin 30.yıl dönümünü kutluyor!

Yayınlandı

on

Avrupa’da bulunan dört Conrad otelinden biri ve Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Conrad Istanbul Bosphorus, 1992 yılında hizmete girdi. Beşiktaş’ta “Dünyayı Gören Nokta” anlamına gelen Cihannüma mahallesinde yer alan otel, bu isme yakışır şekilde, özgün mimarisinden doğan 270 derecelik boğaz manzarası ile şehrin simgesi haline gelen yapılarından biri oldu. Bu özgün binanın kuşbakışı görüntüsü ise 30.yıl logosunun tasarımına ilham verdi.

Dünyayı Misafirperverliğin Işığı ve Sıcaklığı ile Doldurmak

Kurucusu Conrad Hilton’un misyon edindiği misafirperverlik ilkesi, 30 yıldır Conrad Istanbul Bosphorus’un en önem verdiği değerlerin başında yer alıyor.

Çalışanlarının her konukla yakından ilgilendiği, içten ve güler yüzle sundukları hizmet anlayışıyla birlikte ‘Conrad Misafirperverliği’ 30 yılda turizm sektöründe bir kavram haline gelmiş bulunmakta.

Otelin Genel Müdürü Todori Kalamaris Conrad Istanbul Bosphorus’un hizmet anlayışını şöyle özetliyor; “En iyi mimariyle, tasarımla, dekorasyonla lüks bir otel yapabilirsiniz. Esas önemli olanın bıraktığımız intiba ve misafirlerimize yaşattığımız deneyim olduğunu düşünüyorum. Her şey ekiple anlamlanıyor. Bizim otelimizin en büyük farkı, çalışanlarımızın samimiyeti, içten ilgisi ve kusursuz servis anlayışı. Conrad’lı olmak bir ayrıcalıktır, tutkuyla hizmet vermektir.” 

Otel, benzersiz bir konaklama deneyimi için 76 süit ve misafirlerin her türlü ihtiyacı göz önüne alınarak hazırlanan toplamda 553 misafir odasıyla lüksü ve kaliteyi her zaman ön planda tutuyor. 

Barack Obama, Madonna, Metallica, Lucy Hale gibi önemli isimleri de ağırlamış olan Presidential Süit ise 218 m2lik alanı, 270 derece boğaz manzarasıyla çevrili terası ile otelin en prestijli süiti.

Boğaz Manzarası Eşliğinde Özgün Lezzetler

Reklam

Tarihi yarımada ve boğaz manzarasına sahip Manzara Restaurant, Executive Şef Ziya Çıkrıkçı ve deneyimli ekibi tarafından hazırlanan Dünya mutfağının seçkin lezzetlerini sunarken, otelin 14.katında yer alan panoramik İstanbul Boğazı manzarasıyla Summit Bar&Terrace, Sushi Şefi Erdal Özdemir’in imzasını taşıyan benzersiz menüsü ile Uzak Doğu Mutfağı tutkunlarını ağırlıyor.

Konsept menülerinin dışında misafirlerine aperatif, paylaşımlı, atıştırmalık menülerini ve imza kokteyllerini de haftanın belirli günlerinde gerçekleşen canlı müzik eşliğinde servis etmeye devam ediyor.

Özel Sanat Koleksiyonuyla İlham Veren Deneyimler

30 yıl boyunca misafirlerine konaklamanın yanı sıra kaldıkları destinasyonu en iyi şekilde keşfetmelerini sağlayarak unutamayacakları bir etki bırakan Conrad Istanbul Bosphorus, sanat koleksiyonuyla da özel hissettiriyor.

Mülk sahiplerinin vizyonuyla, Türk sanat tarihinde çok değerli bir yere sahip, özenle seçilen Avni Lifij eserlerini ve Halil Paşa’nın en değerli eserini, her dönem güncel kalabilen mimarisinin içinde sergiliyor.

En Prestijli Ödüllerin Sahibi

Conrad Istanbul Bosphorus, 30 yıldır ulusal ve uluslararası kategorilerde turizmin en prestijli ödüllerinin sahibi oldu.

Dünya Seyahat Ödüllerinde 10 senedir farklı kategorilerde ödüller alan otel, son 3 senedir “Türkiye’nin Önde Gelen Konferans Oteli”, “Türkiye’nin Önde Gelen İş Oteli” ve “Avrupa’nın Önde Gelen Şehir Oteli” olarak seçildi. 

Reklam

Ayrıca, 2020 yılı Seven Stars Lüks Konaklama ve Yaam Tarzı Ödülleri’nde Otel & Resort kategorisinde aldıkları “Mükemmellik Mührü” gibi birçok önemli ödüle de sahip.

Todori Kalamaris, “Bu özel ödüllerle onurlandırılmak tabii ki tüm ekibimizin motivasyonunu arttırıyor ve bize işimizi aşkla yaptığımızı hatırlatıyor.” diye ekliyor.

Karbon Ayak İzini Azaltmaya Destek

Conrad Istanbul Bosphorus, 30 yıllık serüveninde doğayı koruma bilinci yüksek bir marka olarak her zaman sürdürülebilir çevre ve gönüllü toplumsal projelerde yer aldı.

2030 yılına kadar karbon ayak izini yarı yarıya azaltmayı ve sosyal sorumluluk alanındaki gönüllülük aktivitelerini iki katına çıkarmayı hedefleyen marka, aynı zamanda enerji ve su tasarrufu konusuna da oldukça önem veriyor.

Ev sahipliği yaptığı toplantı ve etkinliklerin tüm karbon ayak izini hesaplayarak, South Pole iş birliği ile bol miktarda karbon kredisi alıyor ve karbon ayak izini sıfırlıyor.

Marka ayrıca tüm plastik kullanımlarını minimuma indirerek, tüm atıklarını ayrıştırıyor, Gri Su Sistemi ile su tasarrufu sağlıyor ve geri dönüşümlü ürünler kullanmaya dikkat ederek 2030 yılı hedefleri için özverili bir şekilde çalışıyor.

Reklam

Geçmişinden aldığı güçle birlikte Conrad Istanbul Bosphorus, önümüzdeki süreçte de sektöre ilham veren anlayışı ve yenilikçi bakış açısıyla adından söz ettirebilmek için büyük bir heyecanla çalışmaya devam ediyor.

Conrad Istanbul Bosphorus Hakkında:

Beşiktaş’ın kalbinde, Taksim’e yürüme mesafesinde yer alan Conrad Istanbul Bosphorus, özel teraslı süitleri, kalabalıktan uzak, kaliteli ve seçkin bir konaklama deneyimi yaşamak isteyen misafirler için ideal bir ortam sunuyor. Benzersiz bir konaklama deneyimi için 76 süit ve misafirlerin her türlü ihtiyacı göz önüne alınarak hazırlanan toplamda 553 misafir odasıyla lüksü ve kaliteyi her zaman ön planda tutuyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Conrad Istanbul Bosphorus

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otel

Argos in Cappadocia: Dünyanın ve Avrupa’nın En İyi Otelleri Arasında!

Argos in Cappadocia, Travel + Leisure’ın “Europe’s 30 Best” Listesinde 2. Sırada, “World’s Best Awards 2024” Listesinde ise globalde 12. Sırada Yer Aldı.

Yayınlandı

on

Binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi, buna bağlı mağaralar, yer altı tünelleri ve tarihi evlerden oluşan kalıntıların restorasyonuyla, Kapadokya’nın en özgün dönüşüm projesi olarak nitelendirilen Argos in Cappadocia, dünya çapında saygın seyahat ve lifestyle yayını Travel + Leisure’ın düzenlediği World’s Best Awards ödüllerinde “Europe’s 30 Best” listesinde resort kategorisinde Türkiye’den sıralamaya giren tek otel ünvanıyla Avrupa’nın en iyi 2. oteli seçilerken, “World’s Best Awards 2024” listesinde ise globalde 12. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Argos in Cappadocia, Kapadokya’nın büyüleyici manzarası eşliğinde tarih ve modernizmi bir araya getirerek misafirlerine sıra dışı bir konaklama deneyimi sunuyor. Dünyanın dört bir yanından gelen okuyucu oylarıyla belirlenen ödüllerde, Argos in Cappadocia “World’s 100 Best” listesinde 99.09 puanla 12. sırada, “Europe’s 30 Best” listesinde ise 2. sırada yer aldı. Bu değerlendirme, Argos in Cappadocia’nın benzersiz konumu, eşsiz hizmet kalitesi ve misafirlerine sunduğu unutulmaz deneyimlerin bir yansıması olarak misafir memnuniyetini tescilledi.

Argos in Cappadocia adına açıklama yapan D-Resorts Direktörü; Demet Gürer Gönenli “Travel + Leisure okuyucuları tarafından böyle bir onura layık görülmekten büyük gurur duyuyoruz. Misafirlerimizin beklentilerini aşma hedefiyle çalışan ekibimizin özverisi ve Kapadokya’nın büyüleyici güzelliklerinin bu ödüllerde önemli bir rol oynadığına inanıyoruz,” dedi. Argos in Cappadocia, misafirlerine sunduğu lüks ve konforlu konaklama deneyimi ile uluslararası arenada da adından söz ettirmeye devam ediyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Argos in Cappadocia

Devamını Oku

Otel

Akra Sorgun İle Hem Beden Hem de Zihin Yorgunluğunuzu Giderin

Akra Sorgun’da siyah havyar ve Hindistan’ın geleneksel ayurvedik masaj bakımı, cildinizin ihtiyaç duyduğu dinlendirici ve canlılık veren etkiyi kazanmasına yardımcı olacak. Sıcak mermer taşı ve suyun verdiği engin rahatlığı sunan Sultan Hamamı ise bedeninizin yanı sıra zihin yorgunluğunuzu da gidermeye katkı sağlayacak.

Yayınlandı

on

Akdeniz’in güzelliklerini sunarken sürdürülebilirliğe de hizmet eden Akra Sorgun, tatil deneyimini, rahatlatıcı terapilerle daha da unutulmaz hale getiriyor. Akra Sorgun’un misafirleri için özenle hazırlanan Sultan Hamamı, sıcak mermer taşının ve suyun verdiği engin rahatlığı tüm bedende hissettiriyor. Sultan Hamamı’nda ipek keselerle yapılan tam vücut kesesinin ardından deniz tuzu ve meyve özlü jeller cildi pürüzsüzleştiriyor, böylece nem düzeyi de yükseliyor. Sultan Hamamı bütün zihin yorgunluğunu giderirken, bedene de adeta yeniden doğmuş hissi veriyor. Tekrar nefes almaya başlayan cilt daha enerjik bir görünüm kazanıyor.

Ayurveda Masajı ile Enerji Kanallarınızı Açın

Akra Sorgun’da Hindistan’ın binlerce yıllık yaşam felsefesi olan ‘’Ayurveda’’nın geleneksel masaj terapisi de tatilin keyfini daha da üst düzeye çıkarıyor.  Ilık Ajurvedik masaj yağları ile yapılan tam vücut masajı ’’Prakriti’’ sayesinde enerji kanalları açılırken, dolaşım sistemi düzene giriyor, vücudun savunma sistemi güçlenerek yaşam enerjisinin artırılması sağlanıyor. Vücudu, zihni ve ruhu rahatlatan bu terapi, Akra Sorgun misafirlerinin en beğenilen deneyimlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Siyah Havyarın Kolajen Etkisini Cildinizde Hissedin  

Yorgun ve cansız ciltler için muhteşem bir bakım olan Siyah Havyar Bakımı ise tam bir yenilenme terapisi olarak görülüyor. Siyah havyarın içerisindeki A, B, D, E ve B12 vitaminlerinin etkisi ile kandaki oksijen transferi maksimum dereceye ulaşıyor. Hücreler yenilenirken, cildin nemlenmesi, beslenmesi ve sıkılaşmasına katkı sağlanıyor. Cildin ana hatlarında bulunan kolajeni uyandıran siyah havyar, cildin daha dinç ve genç görünmesini sağlıyor. Cilt kuruluğunu gidererek, uzun süren etkisi ile pürüzsüz ve canlı bir görünüm sunuyor.

Akra Hotels Hakkında

Reklam

Turizm yatırımlarında 2.600 çalışanı ve 4.331 yatak kapasitesi ile hizmet etmeye devam eden Akra Hotels, köklü geçmişinden aldığı güç ve 50 yılı aşan deneyimiyle uluslararası otelcilik alanında sunduğu hizmetler, öncü ve yenilikçi insan kıymetleri uygulamaları ve yarattığı gastronomi deneyimleriyle, her zaman “rekabet üstü” olmayı hedeflemektedir. Akra Hotels, turizm yatırımlarını, Kemer ve Sorgun’daki işletmelerinden sonra 2014 yılında Akra ve Akra V olarak ilk kez şehir otelciliğine adım atarak, Antalya’ya taze bir soluk getirmiştir. 2015’te Akra Fethiye ve 2019’da Akra Fethiye The Residence ile devam ettirip toplamda 6 işletmesiyle turizm sektöründe hizmet vermektedir. Turizmin yanı sıra Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 12 bin metrekarelik endüstriyel yıkama ve temizleme tesislerinde, günlük 80 ton tekstil temizleme kapasitesi ve 300’den fazla çalışanı ile hizmet veren, bölgenin en donanımlı ve en temiz tekstil yıkama ve temizleme tesisine sahiptir.

Kaynak: HORECA Trend ve Akra Hotels

Devamını Oku

Otel

Gloria Hotels Ailelere Ayrıcalıklı Bir Tatil Deneyimi Sunuyor!

Denizin eşsiz mavisinin yemyeşil bitki örtüsü ile buluştuğu Antalya Belek’teki eşsiz konumuyla lüks ve konforu bir araya getiren Gloria Hotels & Resorts, ‘Bebek ve Çocuk Dostu’ konsepti ile hem minik misafirlerine hem de ailelerine keyifli, huzurlu ve eğlence dolu bir tatil imkânı sunuyor.

Yayınlandı

on

Gloria Hotels & Resorts, sunduğu bebek dostu konsepti ile hem bebekler hem çocuklar hem de anne-babalar için tatil keyfini ikiye katlıyor. Rezervasyondan başlayıp otelden ayrılana kadar tüm süreci incelikle planlayan Gloria Hotels & Resorts, bebekli ailelere güvenli, konforlu ve keyifli bir tatil deneyimi yaşatıyor. ‘Bebek ve Çocuk Dostu’ konsepti ile çocuklu ailelere ayrıcalıklı bir tatil imkânı sunan Gloria Hotels & Resorts, uzman kadrosuyla 1 yaşından büyük çocuklara bebek bakım hizmeti sunuyor. Oteller genelinde bebek emzirme odaları ve lavabolarda bebek alt değiştirme üniteleri yer alıyor. Ayrıca arzu edildiğinde bebek arabası imkânı da yer alıyor.

Bebekler için Huzurlu ve Keyifli Konaklama İmkânı

Rezervasyon öncesi bilgilendirilmesi durumunda Gloria Hotels & Resorts odalarında, bebek yatağı, bebek kiti, bebek bakım ürünleri, bebek bornozu ve havlusu yer alıyor. Villalarda ise bahçe için bebek sepeti ve hamağı yer alıyor. Gloria Hotels & Resorts, ailelerin keyifli bir tatil geçirmesi için güvenilirlik ve ses izolasyonu sağlayarak bebekli misafirlerine keyifli ve huzurlu bir konaklama sunuyor.

Bebeklere Özel Restoran Servisi

Gloria Hotels & Resorts restoranlarında mama hazırlanması için özel alanlar yer alıyor. Bu alanlarda bulunan blender gibi ekipmanlar annelerin kolayca mama hazırlamasına yardımcı oluyor. Restoranlarda ayrıca HIPP mama ve püre ürünleri köşesi de yer alıyor. Otele girişte bildirildiği takdirde, arzuya göre minik misafirlerin beslenmesine uygun bebek menüleri oluşturularak, tam beslenme saatlerinde servis ediliyor. Böylece hem bebeklerin hem de annelerin konforlu bir tatil geçirmeleri sağlanıyor.

Çocuklara Özel Eğlenceli Aktiviteler

Reklam

1-12 yaş arası çocuklara özel, Gogi Mini Club’ta ebeveyn eşliğinde atölye çalışmaları, film gösterimleri ve kutu oyunlarıyla minik misafirlerinin keyifli ve güvenli zaman geçirmelerini sağlayan Gloria Hotels & Resorts, hem çocuklar hem de anne-babalar için tatil keyfini ikiye katlıyor. Baştan sona yenilenen Aquapark alanı ise çocuklar için tatil coşkusunun vazgeçilmezi oluyor.

Gloria Hotels & Resorts’un doğa ile iç içe büyüleyici atmosferinde ailenizle bir arada geçireceğiniz eşsiz bir tatil için siz de yerinizi ayırın.

Kaynak: HORECA Trend ve Gloria Hotels & Resorts

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com