Çukurova Isı, İşletmelere Isıtmada Yüzde 50 Tasarruf Sunuyor - HORECA Trend
Takip edin!

Cafe

Çukurova Isı, İşletmelere Isıtmada Yüzde 50 Tasarruf Sunuyor

Isıtma sektörünün öncü şirketlerinden Çukurova Isı, ileri teknoloji ısıtma sistemleri ile işletmelerin ve endüstriyel tesislerin doğalgaz ve elektrik faturalarını hafifletmeye devam ediyor.

Yayınlandı

on

Isıtma sektörünün öncü şirketlerinden Çukurova Isı, 30 yılı aşkın tecrübesi ve ileri teknoloji ısıtma sistemleri ile 7 kıtada ve 60’dan fazla ülkede işletmelerin ve endüstriyel tesislerin doğalgaz ve elektrik faturalarını hafifletmeye devam ediyor.

Endüstriyel ve ticari ısıtma pazarının lider markası Çukurova Isı, inovatif ürün ve hizmetleri ile yurt içinde ve yurt dışında çözüm ortağı olduğu projelere değer katmaya devam ediyor. Ürün portföyünde bulunan çevreci ısıtma teknolojileri ile işletmelere, operasyonel maliyetlerini düşüren çözümler sunan Çukurova Isı, enerji tasarrufunu, şirket ana felsefesi olarak benimsiyor.

Yüzde 50 Daha Tasarruflu 

Isıtma sektöründeki köklü deneyimi ve tüketici beklentileri doğrultusunda geliştirdiği radyant ve elektrikli ısıtıcılar ile cafe & restoranlar ve endüstriyel tesislere bütçe dostu çözümler sunan Çukurova Isı, elektrik ve doğalgaz faturalarından yüzde 50’lere varan oranlarda tasarruf sağlıyor.

Amortisman Süresi 1 ila 3 Yıl

Çukurova Isı’nın GOLDSUN CPH Seramik Plakalı Radyant Isıtıcıları ile BLACKHEAT Borulu Radyant Isıtıcıları da sanayicilerin hem yeni tesis yatırımları hem de renovasyon projeleri için önemli avantajlar sunuyor. GOLDSUN CPH Seramik Plakalı Radyant Isıtıcılar ile BLACKHEAT Borulu Radyant Isıtıcılar, klasik ısıtma sistemlerinde olduğu gibi kurulumda boru, kanal gibi transfer elemanlarına ihtiyaç duymuyor. Bu nedenle ilk yatırım maliyeti, klasik sistemlere göre ortalama yüzde 25 ile yüzde 30 daha düşük oluyor. İşletme giderleri de klasik sistemlerden yüzde 50’lere varan oranlarda daha tasarruflu oluyor. Sistem, düşük işletme giderleri sayesinde 1 – 3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti ediyor.

Fabrikaların yanı sıra; atölyelerin, depoların, camilerin, stadyumların, hangarların, fuar alanlarının, showroomların ve spor salonlarının ısıtmasında verimli çözümler sunan “Goldsun CPH ve BLACKHEAT uygulandığı alanları güneşin dünyayı ısıtması prensibiyle ısıtıyor. Isıtmanın güç olduğu; yüksek, büyük ve izolasyonu olmayan işletmelerde maksimum konfor sağlarken, ısıtma giderlerinden tasarruf sağlıyor.

Hem Lokal Hem De Spot Isıtma İmkanı

Kış soğuklarında rahat ettiren teknoloji “Goldsun CPH”, yüksek yüzey sıcaklığı ile çalıştırıldığı andan itibaren rejime girerek, anında ısıtma sağlıyor. “Goldsun CPH”, genel ısıtmanın yanı sıra istenen bölgelerde lokal (bölgesel) ve spot (noktasal) ısıtma da yapabiliyor. Böylece işletmelerin ek mesai saatlerinde yalnızca ısıtmaya ihtiyaç duyulan bölgede veya bölgelerde ısıtma yaparak, tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda kişisel konforu maksimuma çıkaran “Goldsun CPH”, işletmede çalışan personelin, ortam şartlarından kaynaklı verim kaybı yaşamasının da önüne geçiyor.

Mimari Açıdan Her Yapıya Uygun Sistem Çözümleri 

Blackheat Borulu Radyant Isıtma Sistemleri” de endüstriyel tesislerin ısıtmasında yüksek verim sağlayan çözümler arasında yer alıyor. Çukurova Isı, borulu radyant ısıtıcılarla; yüksekliği 6 m ve üzeri olan, izolasyonu yetersiz ve hava değişimi çok olan kısacası ısıtmanın güç olduğu düşünülen endüstriyel tesisler ve işletmelerde son derece başarılı uygulamalar gerçekleştiriyor.

Mimari açıdan her yapıya uygun sistem çözümleri sunan Blackheat borulu radyant ısıtıcılaraynı zamanda merkezi sıcak hava üflemeli sistemlere göre yüzde 30 – 50 oranlarında tasarruf sağlıyor. Bu sistemde radyant borunun içerisinde dolaşan gaz, ısısını boruya bırakıyor. Radyant borunun dış yüzey sıcaklığı ortalama 300 °C’ye kadar ulaşıyor. Böylece çok kısa sürede ve konforlu bir ısıtma sağlıyor. Ayrıca Blackheat’in reflektörlerinde zamana ve kirlenmeye bağlı verim kaybı da söz konusu olmuyor. Cihazlar uzun yıllar boyunca ilk günkü performansla çalışıyor.

Baca inşası problemi olmayan çevre dostu borulu radyant ısıtıcılar, ısıtma esnasında da hava sirkülasyonu yapmadan, tozsuz ve gürültüsüz çalışıyor. Kazan dairesi kullanılan ısıtma sistemlerindeki gibi enerjinin borular vasıtasıyla ısıtılacak mekâna transferi sırasında yaşanan kayıplar da söz konusu olmuyor.

Düşük Kapasitelerde Yüksek Verim 

Çukurova Isı’nın GOLDSUN elektrikli ısıtıcıları ve doğalgazlı radyant ısıtıcıları, piyasadaki muadillerinden çok daha verimli çözümler sunuyor. Böylece işletmeler, aynı ısıtmayı, daha düşük kapasiteli ısıtıcılarla çok daha ucuza temin etme imkânı yakalıyor.

11 kW’lık GOLDSUN seramik plakalı cihazla, farklı bir markanın 18 kW’lık cihazı kıyaslandığında termal kamera sonuçları, 11 kW gücündeki Goldsun ısıtıcının performansının, 18 kw gücündeki ısıtıcıdan daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Goldsun’ı piyasadaki elektrikli ısıtıcılardan ayrıştıran özelliklerinden bir diğeri de sahip olduğu yüksek yoğunluklu halojen ampul. Bu sayede Goldsun, standart rezistanslı elektrikli cihazlara göre yüzde 40 daha verimli ve daha az enerjiyle daha etkili bir ısıtma sağlıyor. Özel olarak dizayn edilen halojen ampul, harcadığı elektrik enerjisinin yüzde 99’nu ısıya dönüştürüyor. Çalıştırıldığı andan itibaren ampulün flaması 2250°C sıcaklığa ulaştığı için anında ve etkin ısıtma sağlıyor. Geniş açılı ısıtma teknolojisi ile ısıtıcının uzak mesafelerden dahi ısıtma yapmasına imkân sağlıyor.

Ücretsiz Keşif ve Projelendirme 

Çukurova Isı, ileri ısıtma teknolojilerinin yanı sıra güçlü mühendislik altyapısı ile sunduğu; ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetleriyle de müşterilerini doğru sistem seçimi yapmaları konusunda destekliyor. 81 ili kapsayan bayi ağı ile sistem satışı öncesi cihazların kullanılacağı mekâna veya tesise giderek, keşif yapan Çukurova Isı, müşterileri için en konforlu ve en ekonomik çözümleri sunuyor. Örneğin, cafe & restoran için keşif çalışması yapılırken işletmenin sahip olduğu açık ve kapalı alanları da ayrı ayrı değerlendiriyor. Cafe ve restoranların kapalı alanlarında havayı ısıtabilmek için “Silversun sıcak hava üreticileri”ni kullanıyor. Çünkü radyant ısıtıcılar, önce cisimleri sonra dolaylı olarak havayı ısıtıyor. Ortamda ki ısı, homojen olarak sağlanamadığı için ısıtma konforunu bozuyor; ancak sıcak hava üreticisi, doğrudan havayı ısıttığı için çok daha konforlu bir ortam sağlıyor ve uygulama yapılan mekânın her yerinde aynı sıcaklık hissediliyor. 

Açık alanlarda ise mekânın yapısına göre yani yükseklik, masa yerleşim planı, mahalin rüzgâr durumu, mekânın üstünde açılıp kapanan tente ya da sabit bir tavan olması veya olmaması durumu gibi detaylara göre proje hazırlıyor. Çukurova Isı, açık alanlarda ise Silversun Evo borulu radyant ısıtıcılar, GOLDSUN seramik plakalı radyant sistemler veya GOLDSUN’ın yüksek infrared ürünleri ile ısıtma yapıyor.

Yüzde 65 Pazar Payı

Radyant ısıtma pazarında yüzde 65 pazar payına sahip olan Çukurova Isı, müşteri deneyimine odaklanarak, pazar payını artırmaya devam ediyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Çukurova Isı

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cafe

Espressolab Eski Büyükdere İskelesi, Sarıyer’e Yeni Bir Soluk Getirdi!

Tamamen yerli ve milli bir marka olarak 3. nesil kahve akımının dünyadaki önemli temsilcilerinden biri haline gelen Espressolab, yeni mağazasını Eski Büyükdere İskelesi’nde kahve severlerle buluşturdu.

Yayınlandı

on

Yeni yatırımlarıyla markalaşma yolculuğunu global arenaya taşıyan yüzde 100 yerli kahve markası Espressolab, misafirlerine sunduğu iyi kahve deneyimini boğazın en güzel noktalarından biri olan Eski Büyükdere İskelesi’nde açtığı mağazasıyla kahve severlerle buluşturmaya devam ediyor. İstanbul Sarıyer’de tarihi dokusuyla ve benzersiz mimarisiyle kahve severlerin yeni buluşma noktası olmaya aday olan Eski Büyükdere İskelesi’ndeki Espressolab mağazasında; çalışma alanları, bakery ve 2 adet coffeeshop yer alıyor. Açılışı Eylül ayında gerçekleşen mağaza ilk davetlilerini ağırlayıp, kahveyle birlikte tarihle iç içe bir deneyim sunarken, bakery bölümündeki eşsiz lezzetleriyle de ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor.

“Bu Tarihi ve Mimari Değeri Koruyarak Burada Yer Almaktan Çok Mutluyuz”

Yeni mağazanın konumu ve tarihi yapısı itibarıyla çok değerli olduğunu ifade eden Espressolab Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ersin Kefeli, “Espressolab olarak şu anda Türkiye genelinde 173 mağazamızla misafirlerimize hizmet veriyoruz. Bu mağazalar arasında, Sarıyer’deki Eski Büyükdere İskelesi’nde konumlanan mağazamız eşsiz lokasyonu, tarihi dokusu ve muhteşem mimarisiyle bizim için çok kıymetli bir mağaza oldu. Bu özel mekânda, ziyaretçilerimize sadece bir kahve deneyimi sunmakla kalmayıp, tarihin derinliklerine bir yolculuk da vadediyoruz. Bakery bölümümüzde sunulan lezzetlerle bu deneyimi taçlandırıyoruz. 170 yılı geride bırakan endüstri mirası Sarıyer Eski Büyükdere İskelesi, Espressolab ile yeniden hayat bularak şehrin en özel yaşam alanlarından birine dönüştü. Boğaz manzarası eşliğinde tarihsel bir yolculuk yaşarken Espressolab’in nitelikli kahvesini yudumlamak isteyen tüm İstanbulluları Sarıyer Eski Büyükdere İskelesi’ne bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: HORECA Trend ve Espressolab

Devamını Oku

Cafe

GODIVA’dan Dünya Kahve Gününe Özel İndirim

Dünyanın önde gelen premium çikolata markası GODIVA, eşsiz Belçika çikolatası ile yorumlanan birbirinden özel lezzetlerle ayrıcalıklı bir deneyim sunduğu GODIVA mağazalarında, tüm kahve tutkunlarının 1 Ekim Dünya Kahve Günü’nü kutlamaya hazırlanıyor.

Yayınlandı

on

Yazar:

1926’dan bugüne tüketicilere premium çikolata deneyimi sunan GODIVA, 1 Ekim Dünya Kahve Günü’nü kahve tutkunlarıyla birlikte kutlamaya hazırlanıyor.

GODIVA, Dünya Kahve Günü boyunca, yüzde 100 Arabica çekirdeklerinden oluşan ve eşsiz aromalara sahip tüm kahve çeşitlerinde sunduğu yüzde 25 indirim ile GODIVA CAFE’lerde kahve severleri ağırlıyor. Bu özel günde, GODIVA CAFE menülerinde yer alan tüm kahve çeşitleri yüzde 25 indirimle sunuluyor. 

GODIVA Hakkında

Dünyanın önde gelen premium çikolata markası GODIVA, 1926 yılında Brüksel’de Belçikalı çikolatacı Pierre Draps tarafından kuruldu. Kuruluşundan yaklaşık 100 yıl sonra bile GODIVA çikolatasının her parçası hala aynı kalitede, Belçika’ya özgü ustalık ve dünyanın en iyi içeriğiyle farklılaşıyor. GODIVA’nın tüm dünyada 100’den fazla ülkeye dağıtımı bulunuyor. Müşteriler, GODIVA’yı markaya ait ikonik butik mağazalar, duty free’ler, e-ticaret kanalıyla ve birçok seçkin mağazada deneyimleyebiliyor.

GODIVA kendini tüketicinin beklentilerinin üzerinde yenilikçi, lezzetli yiyecek ve içecek ürünleri sunmaya ve onlara mükemmel anlar yaşatmaya adıyor. Ünlü trüfleri ve çift kalıpla üretilen çikolatalarından Avrupa tarzı bisküvilerine, ayrı ayrı paketlenmiş çikolataları, sıcak çikolatası, dondurmalı ürünleri ve diğer lezzetleriyle GODIVA, misafirlerine en leziz çikolata deneyimini sunmayı vadediyor. Sosyal sorumluluk sahibi bir şirket olarak GODIVA, dünya çapında sürdürülebilir uygulamaları ve programları destekliyor. Şirket aynı zamanda kakao çiftçilerini desteklemek, çevreyi korumak, yaşadığımız ve çalıştığımız toplulukları güçlendirmek için tasarlanmış küresel uygulamalar ve programlara da sahip.

 

Kaynak: HORECA TREND ve GODIVA

Devamını Oku

Cafe

1 Ekim Dünya Kahve Günü

Kahve, tarihi, ekonomisi ve kültürel etkisiyle birçok toplumun ayrılmaz bir parçasıdır. Her yıl 1 Ekim’de kutlanan Dünya Kahve Günü, kahvenin kültürel, ekonomik ve sosyal önemine dikkat çekmeyi amaçlar. Bu özel gün, kahve severlerin bu değerli içeceğin arkasındaki hikayeyi daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Yayınlandı

on

Yazar:

Dünya Kahve Günü, her yıl 1 Ekim’de kutlanan global bir etkinliktir. Bu özel gün, Uluslararası Kahve Organizasyonu (ICO) tarafından 2015 yılında, kahvenin kültürel, ekonomik ve sosyal önemine dikkat çekmek amacıyla başlatılmıştır. Aynı zamanda, bu tarih ICO’nun kuruluşunun 50. yıl dönümünü de işaret eder.

Bu kutlama, kahvenin bütün tedarik zinciri boyunca – çiftçiden tüketicilere kadar – emeği geçen herkesin katkılarını onurlandırma fırsatı sunar. Dünya genelinde kafeler, restoranlar, kahve üreticileri ve tedarikçileri bu günü özel etkinlikler, promosyonlar ve bilgilendirme seanslarıyla kutlar, böylece kahve severlerin bu değerli içeceğin arkasındaki hikayeyi daha iyi anlamalarına yardımcı olurlar.

Dünya Kahve Günü’nün Künyesi

  • Kutlama Tarihi: Her yıl 1 Ekim’de kutlanır.
  • Amacı: Bu özel gün, kahvenin kültürel, ekonomik ve bilimsel önemine dikkat çekmeyi amaçlar. Aynı zamanda, kahvenin üretim sürecinde emeği geçen çiftçilerin, işçilerin ve tüm sektördeki bireylerin katkılarını onurlandırmak için de bir fırsattır.
  • Başlangıcı: Uluslararası Kahve Organizasyonu (ICO) tarafından 2015 yılında ilan edilmiştir. Bu tarih, ICO’nun kuruluşunun 50. yıl dönümüne denk gelmektedir.
  • Etkinlikler: Dünya genelinde kahve ile ilgili etkinlikler, seminerler, atölye çalışmaları ve festival benzeri organizasyonlar bu günde düzenlenir. Kahve üreticileri, tedarikçileri, kafe ve restoranlar, kahve severler bu etkinliklere aktif olarak katılır.
  • Farkındalık: Dünya Kahve Günü, kahve tedarik zincirinin sürdürülebilirliği hakkında farkındalık yaratmayı hedefler. Özellikle kahve üreticilerinin karşılaştığı zorluklara, iklim değişikliğinin kahve üretimi üzerindeki etkilerine ve adil ticaret uygulamalarının önemine dikkat çeker.
  • Global Etki: Kahve, dünya genelinde milyonlarca insan için ekonomik geçim kaynağıdır ve birçok ülkenin ekonomisine büyük katkı sağlar. Dünya Kahve Günü, bu özelliğiyle global ekonomi ve sürdürülebilir kalkınma için kahvenin önemini vurgular.

Kısacası, Dünya Kahve Günü, bu popüler içeceğin kültürel ve ekonomik önemini kutlamak, kahve endüstrisinde çalışan bireyleri onurlandırmak ve sürdürülebilir kahve üretimi hakkında bilinç yaratmak amacıyla dünya genelinde kutlanan bir gündür.

Dünya kahve günü, her yıl 1 Ekim'de kutlanmaktadır.

Dünya kahve günü, her yıl 1 Ekim’de kutlanmaktadır.

Dünyada Kahve Kültürü ve Kullanım Alışlanlıkları

Kahve, tarihinin başlangıcından beri toplumların sosyal ve kültürel yaşantısında önemli bir rol oynamıştır. Kahve, farklı kıtalar ve ülkeler arasında köprüler kurar. Milyonlarca insanın günlük ritüeli haline gelmiş olan kahve, petrolün ardından dünya genelinde en fazla ticareti yapılan ikinci emtiadır.

Ekvator bölgesinde yetişen kahve, bu bölgelerde yaşayan milyonlarca insan için ana geçim kaynağıdır. Başta Brezilya, Vietnam, Kolombiya ve Endonezya olmak üzere birçok ülke, bu kıymetli çekirdeğin en büyük üreticileri arasında yer alır. Ancak kahvenin değeri, sadece ekonomik ölçütlerle sınırlı değildir. Her bir fincan, içilen ülkeye özgü bir hikaye anlatır. İtalyan espresso’sundan Türk kahvesine, Fransız cafe au lait’inden Amerikan filtre kahvesine kadar her biri, o ülkenin sosyo-kültürel dokusunu yansıtır.

Ancak kahvenin etkisi sadece bireysel tüketimle sınırlı değildir. Kahve tüketilen kafeler ve kahvekaneler, tarihsel olarak birçok toplumda sosyal etkileşimin merkezi olmuştur. İnsanlar burada sosyalleşir, fikir alışverişinde bulunur, çalışır veya sadece dinlenir. Aynı zamanda, kahvenin yanında oluşturulan yan sektörler – kahve makineleri, filtreler, kavurma makineleri gibi – kahve ekonomisinin sadece içecekle sınırlı olmadığını gösterir.

Sürdürülebilirlik, kahve üretimi ve tüketimi söz konusu olduğunda önemli bir konudur. Geleneksel tarım yöntemlerinin çevresel ve ekonomik etkileri, adil ticaret kahvesi ve sertifikalı organik kahve gibi uygulamaların ön plana çıkmasına neden olmuştur. Bu, üreticilere adil ücretlerin sağlanmasını ve çevresel etkinin azaltılmasını hedefler.

Kahve, tarihi, ekonomisi ve kültürel etkisiyle birçok toplumun ayrılmaz bir parçasıdır. Her yıl 1 Ekim’de kutlanan Dünya Kahve Günü, kahvenin kültürel, ekonomik ve sosyal önemine dikkat çekmeyi amaçlar. Bu özel gün, kahve severlerin bu değerli içeceğin arkasındaki hikayeyi daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Not: Kahve hakkında daha detaylı bilgi için “Çekirdekten Fincana: Kahve Üretimi” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Kaynak: HORECA TREND

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.