Çukurova Isı, İşletmelere Isıtmada Yüzde 50 Tasarruf Sunuyor | HORECA Trend
Takip edin!

Cafe

Çukurova Isı, İşletmelere Isıtmada Yüzde 50 Tasarruf Sunuyor

Isıtma sektörünün öncü şirketlerinden Çukurova Isı, ileri teknoloji ısıtma sistemleri ile işletmelerin ve endüstriyel tesislerin doğalgaz ve elektrik faturalarını hafifletmeye devam ediyor.

Yayınlandı

on

Isıtma sektörünün öncü şirketlerinden Çukurova Isı, 30 yılı aşkın tecrübesi ve ileri teknoloji ısıtma sistemleri ile 7 kıtada ve 60’dan fazla ülkede işletmelerin ve endüstriyel tesislerin doğalgaz ve elektrik faturalarını hafifletmeye devam ediyor.

Endüstriyel ve ticari ısıtma pazarının lider markası Çukurova Isı, inovatif ürün ve hizmetleri ile yurt içinde ve yurt dışında çözüm ortağı olduğu projelere değer katmaya devam ediyor. Ürün portföyünde bulunan çevreci ısıtma teknolojileri ile işletmelere, operasyonel maliyetlerini düşüren çözümler sunan Çukurova Isı, enerji tasarrufunu, şirket ana felsefesi olarak benimsiyor.

Yüzde 50 Daha Tasarruflu 

Isıtma sektöründeki köklü deneyimi ve tüketici beklentileri doğrultusunda geliştirdiği radyant ve elektrikli ısıtıcılar ile cafe & restoranlar ve endüstriyel tesislere bütçe dostu çözümler sunan Çukurova Isı, elektrik ve doğalgaz faturalarından yüzde 50’lere varan oranlarda tasarruf sağlıyor.

Amortisman Süresi 1 ila 3 Yıl

Çukurova Isı’nın GOLDSUN CPH Seramik Plakalı Radyant Isıtıcıları ile BLACKHEAT Borulu Radyant Isıtıcıları da sanayicilerin hem yeni tesis yatırımları hem de renovasyon projeleri için önemli avantajlar sunuyor. GOLDSUN CPH Seramik Plakalı Radyant Isıtıcılar ile BLACKHEAT Borulu Radyant Isıtıcılar, klasik ısıtma sistemlerinde olduğu gibi kurulumda boru, kanal gibi transfer elemanlarına ihtiyaç duymuyor. Bu nedenle ilk yatırım maliyeti, klasik sistemlere göre ortalama yüzde 25 ile yüzde 30 daha düşük oluyor. İşletme giderleri de klasik sistemlerden yüzde 50’lere varan oranlarda daha tasarruflu oluyor. Sistem, düşük işletme giderleri sayesinde 1 – 3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti ediyor.

Fabrikaların yanı sıra; atölyelerin, depoların, camilerin, stadyumların, hangarların, fuar alanlarının, showroomların ve spor salonlarının ısıtmasında verimli çözümler sunan “Goldsun CPH ve BLACKHEAT uygulandığı alanları güneşin dünyayı ısıtması prensibiyle ısıtıyor. Isıtmanın güç olduğu; yüksek, büyük ve izolasyonu olmayan işletmelerde maksimum konfor sağlarken, ısıtma giderlerinden tasarruf sağlıyor.

Hem Lokal Hem De Spot Isıtma İmkanı

Kış soğuklarında rahat ettiren teknoloji “Goldsun CPH”, yüksek yüzey sıcaklığı ile çalıştırıldığı andan itibaren rejime girerek, anında ısıtma sağlıyor. “Goldsun CPH”, genel ısıtmanın yanı sıra istenen bölgelerde lokal (bölgesel) ve spot (noktasal) ısıtma da yapabiliyor. Böylece işletmelerin ek mesai saatlerinde yalnızca ısıtmaya ihtiyaç duyulan bölgede veya bölgelerde ısıtma yaparak, tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda kişisel konforu maksimuma çıkaran “Goldsun CPH”, işletmede çalışan personelin, ortam şartlarından kaynaklı verim kaybı yaşamasının da önüne geçiyor.

Mimari Açıdan Her Yapıya Uygun Sistem Çözümleri 

Blackheat Borulu Radyant Isıtma Sistemleri” de endüstriyel tesislerin ısıtmasında yüksek verim sağlayan çözümler arasında yer alıyor. Çukurova Isı, borulu radyant ısıtıcılarla; yüksekliği 6 m ve üzeri olan, izolasyonu yetersiz ve hava değişimi çok olan kısacası ısıtmanın güç olduğu düşünülen endüstriyel tesisler ve işletmelerde son derece başarılı uygulamalar gerçekleştiriyor.

Mimari açıdan her yapıya uygun sistem çözümleri sunan Blackheat borulu radyant ısıtıcılaraynı zamanda merkezi sıcak hava üflemeli sistemlere göre yüzde 30 – 50 oranlarında tasarruf sağlıyor. Bu sistemde radyant borunun içerisinde dolaşan gaz, ısısını boruya bırakıyor. Radyant borunun dış yüzey sıcaklığı ortalama 300 °C’ye kadar ulaşıyor. Böylece çok kısa sürede ve konforlu bir ısıtma sağlıyor. Ayrıca Blackheat’in reflektörlerinde zamana ve kirlenmeye bağlı verim kaybı da söz konusu olmuyor. Cihazlar uzun yıllar boyunca ilk günkü performansla çalışıyor.

Baca inşası problemi olmayan çevre dostu borulu radyant ısıtıcılar, ısıtma esnasında da hava sirkülasyonu yapmadan, tozsuz ve gürültüsüz çalışıyor. Kazan dairesi kullanılan ısıtma sistemlerindeki gibi enerjinin borular vasıtasıyla ısıtılacak mekâna transferi sırasında yaşanan kayıplar da söz konusu olmuyor.

Düşük Kapasitelerde Yüksek Verim 

Çukurova Isı’nın GOLDSUN elektrikli ısıtıcıları ve doğalgazlı radyant ısıtıcıları, piyasadaki muadillerinden çok daha verimli çözümler sunuyor. Böylece işletmeler, aynı ısıtmayı, daha düşük kapasiteli ısıtıcılarla çok daha ucuza temin etme imkânı yakalıyor.

11 kW’lık GOLDSUN seramik plakalı cihazla, farklı bir markanın 18 kW’lık cihazı kıyaslandığında termal kamera sonuçları, 11 kW gücündeki Goldsun ısıtıcının performansının, 18 kw gücündeki ısıtıcıdan daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Goldsun’ı piyasadaki elektrikli ısıtıcılardan ayrıştıran özelliklerinden bir diğeri de sahip olduğu yüksek yoğunluklu halojen ampul. Bu sayede Goldsun, standart rezistanslı elektrikli cihazlara göre yüzde 40 daha verimli ve daha az enerjiyle daha etkili bir ısıtma sağlıyor. Özel olarak dizayn edilen halojen ampul, harcadığı elektrik enerjisinin yüzde 99’nu ısıya dönüştürüyor. Çalıştırıldığı andan itibaren ampulün flaması 2250°C sıcaklığa ulaştığı için anında ve etkin ısıtma sağlıyor. Geniş açılı ısıtma teknolojisi ile ısıtıcının uzak mesafelerden dahi ısıtma yapmasına imkân sağlıyor.

Ücretsiz Keşif ve Projelendirme 

Çukurova Isı, ileri ısıtma teknolojilerinin yanı sıra güçlü mühendislik altyapısı ile sunduğu; ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetleriyle de müşterilerini doğru sistem seçimi yapmaları konusunda destekliyor. 81 ili kapsayan bayi ağı ile sistem satışı öncesi cihazların kullanılacağı mekâna veya tesise giderek, keşif yapan Çukurova Isı, müşterileri için en konforlu ve en ekonomik çözümleri sunuyor. Örneğin, cafe & restoran için keşif çalışması yapılırken işletmenin sahip olduğu açık ve kapalı alanları da ayrı ayrı değerlendiriyor. Cafe ve restoranların kapalı alanlarında havayı ısıtabilmek için “Silversun sıcak hava üreticileri”ni kullanıyor. Çünkü radyant ısıtıcılar, önce cisimleri sonra dolaylı olarak havayı ısıtıyor. Ortamda ki ısı, homojen olarak sağlanamadığı için ısıtma konforunu bozuyor; ancak sıcak hava üreticisi, doğrudan havayı ısıttığı için çok daha konforlu bir ortam sağlıyor ve uygulama yapılan mekânın her yerinde aynı sıcaklık hissediliyor. 

Açık alanlarda ise mekânın yapısına göre yani yükseklik, masa yerleşim planı, mahalin rüzgâr durumu, mekânın üstünde açılıp kapanan tente ya da sabit bir tavan olması veya olmaması durumu gibi detaylara göre proje hazırlıyor. Çukurova Isı, açık alanlarda ise Silversun Evo borulu radyant ısıtıcılar, GOLDSUN seramik plakalı radyant sistemler veya GOLDSUN’ın yüksek infrared ürünleri ile ısıtma yapıyor.

Yüzde 65 Pazar Payı

Radyant ısıtma pazarında yüzde 65 pazar payına sahip olan Çukurova Isı, müşteri deneyimine odaklanarak, pazar payını artırmaya devam ediyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Çukurova Isı

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cafe

BigChefs’e Yeni Yatırım: Ünlü İş İnsanı Mehmet Can Karabağ, %5 Hisse Satın Aldı

Türkiye’nin en yaygın restoran-kafe zinciri BigChefs, halka arzının ardından değerli bir ortaklıkla yoluna devam ediyor.

Yayınlandı

on

Türkiye’deki yeme-içme sektöründe önde gelen zincir markalardan BigChefs, halka arz sürecinin ardından iş dünyasının saygın isimlerinden Mehmet Can Karabağ’ın şirketin %5’lik hissesini satın almasıyla yeni bir döneme adım attı.

1972 doğumlu ve köklü bir iş geçmişine sahip Mehmet Can Karabağ, 98 yılında Kıraça Holding ile başladığı profesyonel iş hayatına, Doğan Holding bünyesindeki D&R, Çelik Halat, Ditaş, Kanal D Romanya, Trump AVM, Bodrum Milta Marina, Işıl Club, Marina Vista Otel şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Başkan Vekilliği görevlerini üstlenerek devam etmiş ve 2019-2020 yıllarında da Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Kıraça Holding, Karsan Otomotiv, Sirena Marine gibi önemli şirketlerde üst düzey yöneticilik yapmış ve Dalya Gayrimenkul Geliştirme Ticaret A.Ş. gibi kendi şirketlerinde çeşitli sektörlerde yatırımcılık, danışmanlık ve girişimcilik faaliyetlerini sürdürmüş olan Karabağ, BigChefs’in güçlü büyüme potansiyeline ve marka değerine ortak olma kararı almıştır.

BigChefs’in Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada konuyla ilgili şu ifadelere yer verildi: “BigChefs’in kuruluşundan beri yükselişine birebir şahit olan Mehmet Can Karabağ, büyüme yolculuğunda Yönetim Kurulu’na zaman zaman fikir danışmanlığı da yapmıştır. Kariyer yolculuğunda yeme içme sektöründe hem yatırımcı hem de işletmeci şapkasıyla uzun süre faaliyette bulunan, bunun yanında inşaat, otomotiv, sanayi, medya sektörlerindeki tecrübelerinin yanı sıra perakende, AVM, gıda, turizm sektörlerinin lider şirketlerinde önemli görevler üstlenen önemli bir yatırımcı ve profesyoneldir. BigChefs’in halka arzından sonra Mehmet Can Karabağ’ın şirketimize ve büyüme potansiyelimize olan inancı bizleri ayrıca memnun etmiştir. Kendisinin gerek stratejik gerekse de yönetim konularındaki fikirleri ve kariyer yolculuğunda edindiği tecrübeleri ile hedeflerimize çok daha hızlı ulaşacağımıza inancımız çok yüksektir. Mehmet Can Karabağ gibi değerli bir ismin aramıza katılmasının mutluluğunu yaşıyoruz.”

Kaynak: HORECA Trend ve BigChefs

Devamını Oku

Cafe

Café Marmara Geleneği Yeniden Doğuyor

İstanbul’un ikonik adresi The Marmara Taksim’de bir gelenek yeniden doğuyor. Yıllar boyu konumuyla, atmosferiyle ve sunduğu lezzetlerle unutulmaz bir buluşma noktası olan Café Marmara, The Marmara Taksim’deki yerine geri dönüyor…

Yayınlandı

on

Taksim Meydanı’na bakan pencerelerinde yıllar boyu birçok anıya ev sahipliği yapmış bir buluşma noktası Café Marmara. Mutlulukla hatırlanan birçok hatıranın ortak noktası. İstanbulluların zihninde her zaman bir yeri olan bu özel mekân, yeniden İstanbul ile buluşuyor. Café Marmara, güne keyif katan bir deneyim ile geri dönüyor. 

Günün Her Saati Farklı Bir Deneyim

Café Marmara, günün hangi saati olursa olsun sıradışı bir lezzet dünyası sunuyor. 07:30 – 24:00 saatleri arasında servis veren Café Marmara, Taksim’in hareketli ruhuna uyum sağlıyor. Her anın özel olduğu, özenli The Marmara dünyasının eşsiz bir yansıması olan Café Marmara büyüleyici bir lezzet yolculuğuna çıkarıyor. Yıllara dayanan unutulmaz anılara yenilerini eklemek için davet ediyor. 

The Marmara Group’un head chefi’i Tolga Özkaya öncülüğünde hazırlanan menü, Taksim’in dinamizmini, zenginliğini ve çeşitliliğini yansıtan bir şekilde tasarlanmış. Özkaya, “Tüm güne yayılan, çeşitli bir menü hazırladık. Bunu yaparken Taksim gibi her milletten milyonlarca insanın geçtiği bir meydanın ruhunu menüye yansıttık. Café Marmara’da kaliteli malzemelerle hazırlanan menümüz ile iyi servisi ve iyi yemeği buluşturduk. Türk, Fransız, İtalyan ve diğer mutfaklardan tabakların olduğu, sabah kahvaltısı için de akşam yemeği için de ideal olan bir yapı tasarladık,” diyerek Café Marmara menüsünü özetliyor. 

Café Marmara, kendi dokunuşunu yansıtan ve geçmişine de bir saygı duruşu niteliğinde olan lezzetleriyle ayrışıyor.  Kahvaltı saatleri için Café Marmara’nın deneyimli mutfağından taze taze çıkan hamur işleri, sağlıklı seçenekleri tercih edenler için yerel ürünlerle hazırlanan alternatifler ve Café Marmara’nın klasikleşen lezzetleri güne benzersiz bir başlangıç sunuyor. Café Marmara’nın taze kruvasanı ise sabah saatlerinin vazgeçilmezi olmaya aday. Günün ilerleyen saatlerinde çay ya da kahve buluşmaları içinse hafızalara kazınan tatlılarıyla da dikkat çekiyor. Özellikle klasikleşen ekleri, çeşitli cheesecake’leri ile Café Marmara, tatlıseverleri baştan çıkarıyor. Mevsimsel menüsüyle, yerel üreticilerden tedarik edilen malzemelerle hazırlanan tabaklarıyla sunduğu deneyimi sürdüren Café Marmara, kendi tasarımı olan Vol au Vent’lar, diğerlerinden farkını ortaya koyan Dana Şinitzel ve Café Marmara’nın özel JON’s Burger’i ile çeşitliliğini ortaya koyuyor. Mutlaka denenmesi gereken tabaklar arasında Poke Bowl’lar, makarnalar ve pizzalar da yerini alıyor. 

Pozitif Bir Dünyaya Açılan Kapı 

The Marmara’nın özenli, iyi servisi önceleyen geleneğini, dinamik atmosferiyle buluşturan Café Marmara, neşenin ve pozitif bir dünyanın kapılarını aralıyor. Bir kafeden daha fazlasını sunan, bir buluşma noktası olma geleneğini yeniden sahiplenen Café Marmara’da lezzet, yaratıcılık ve benzersiz bir deneyim ile bir araya geliyor. Menüsüyle, uzmanlığını yansıttığı lezzetleriyle, yarattığı atmosferle ve çikolata, şarap gibi kendi artizan markalarıyla Café Marmara, Taksim’in benzersizliğine yakışıyor. 

Yeniden İstanbul ile buluşan Café Marmara’nın mekan tasarımını ise Kitchen-İst üsleniyor. 800 yıl önce İstanbul’a konan ve The Marmara Group logosunda yerini alan kuştan ilham alan tasarım, İstanbullulara tüm gün hizmet edecek bir yuva yaratma fikriyle yola çıkıyor. Yuva konseptine gönderme yapan stilize metal dal detaylar ve sarmal yapı, girişte karşılama bankosunda, çikolata teşhir ünitesinde, bar bankosunda, servantlarda, kapı kollarında, kolon etrafındaki ve tüm dekoratif aydınlatmalarda karşımıza çıkıyor. Logodan esinlenilerek tasarlanan özel desenli el yapımı seramikler de kısmi duvar ve kolon kaplamalarında görülebiliyor. Tüm tasarımıyla estetik ve fonksiyonel anlamda Taksim Meydanı’na değer katan Café Marmara, sedirli oturmalarla, ahşap duvar ve tavan panelleriyle, geleneksel Türk mimarisinden esinlenerek sıcak bir hissiyat yaratırken, seçilen renklerle de ferah ve samimi bir hava sunuyor. 

Kaynak: HORECA Trend ve Café Marmara

Devamını Oku

Cafe

Tchibo’dan Mersin’e Yeni Mağaza

Mağazacılık ve kahve alanındaki yatırımlarını artırarak büyümesine devam eden Tchibo, Mersin’deki ikinci mağazasını Palm City AVM’de hizmete açtı. Mersin’in kalbinde konumlanan yeni Tchibo mağazası; hem gerçek kahve lezzetini hem de farklı ve keyifli bir alışveriş deneyimini arayanların uğrak noktası olacak.

Yayınlandı

on

Benzersiz iş modeliyle sektörde fark yaratan Tchibo, mağaza yatırımlarıyla Türkiye’deki büyümesine devam ediyor. Mersinliler tarafından büyük ilgi gören Tchibo, Mersin’deki ikinci mağazasını Palm City AVM’de açtı. Kahve keyfini merkezine alan şık ve konforlu dekorasyonuyla dikkat çeken yeni Tchibo mağazası, geniş terası ve kış bahçesi ile hem bir kafe alanı hem de ofis olarak kullanılabilecek bir çalışma ortamı sunuyor. Kahve tutkunlarını gerçek lezzet deneyimiyle buluşturmanın yanı sıra mağaza; spor, seyahat, ev ve yaşam gibi sürekli yenilenen temalarındaki geniş ürün yelpazesiyle ziyaretçilerinin farklı ihtiyaçlarına da cevap verecek.

“Müşterilerimize Farklı, Kaliteli ve Keyifli Deneyimler Yaşatmak Önceliğimiz”

Tchibo Türkiye Genel Müdürü Hasan Ulutürk, Tchibo’nun Mersin’deki yeni mağazası ile ilgili olarak;  “Özgün perakendecilik anlayışımızla Türkiye’de yoğun talep görüyoruz. 75 yıllık kahve uzmanlığımız, sürekli değişen temalardan oluşan ürün gamımız, mağazalarımızdaki lezzetli yiyecek ve içeceklerden oluşan kafe alanımızla sektörde fark yaratıyoruz. Bu kapsamda; müşterilerimize ayrıcalıklı, kaliteli ve keyifli deneyimler yaşatıyoruz. Şehrin vazgeçilmez destinasyonu Palm City AVM’deki mağazamızda benzersiz alışveriş tecrübesini, Mersin’e bir kez daha taşımaktan çok mutluyuz. Mağaza ve kahve alanındaki yatırımlarımızı artırarak Türkiye’nin her ilinde gerçek kahve ve keyifli alışveriş tecrübesini yaşatmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Tchibo Türkiye

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.