Şirketler B2B’ye Özel Ödeme Çözümleriyle Rekabette Öne Geçiyor | HORECA Trend
Takip edin!

Yazılım

Şirketler B2B’ye Özel Ödeme Çözümleriyle Rekabette Öne Geçiyor

Türkiye’nin öncü fintek şirketi Paynet, B2B firmalarına sunduğu çözümlerle şirketlerin finansal süreçlerini dijitalleştirirken, ödeme akışlarını verimli ve etkin şekilde yönetmelerini sağlıyor.

Yayınlandı

on

Tedarik zincirindeki kırılmalar ve artan maliyetler, özellikle B2B çalışan şirketlerin ürün tedarikini her zamankinden daha hızlı ve verimli gerçekleştirmesini gerektiriyor. İşte bu noktada B2B’ye özel ödeme alma çözümleri şirketlere rekabet avantajı yaratıyor. Şirketler daha hızlı ve güvenli ödeme alma yöntemleriyle, sadece daha fazla satış değil finansal istikrar da kazanıyor.

Bugün tüm şirketlerin gündeminde iş süreçlerini hızlandırmak ve daha verimli hale getirmek var. Bu noktada B2B iş modelinde çalışan şirketlerin odağında dijitalleşme yer alıyor. Şirketler, özellikle ödeme sistemlerindeki dijitalleşme ve otomasyonla tedarik ve satış süreçlerini hızlandırıyor. Sonuç olarak da rekabette kendilerini öne çıkaran bir büyüme avantajı elde ediyorlar. Bu büyümeyi küresel B2B ödemeler pazarının performans trendinde de görmek mümkün. 2021 yılında 1 trilyon dolara ulaşan pazar hacminin, 2030 yılına kadar 2 trilyon 515 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Satış kayıplarının önüne geçiyor

Türkiye’nin öncü fintek şirketi Paynet de B2B firmalarına sunduğu çözümlerle şirketlerin finansal süreçlerini dijitalleştirirken, ödeme akışlarını verimli ve etkin şekilde yönetmelerini sağlıyor. Paynet’in geliştirdiği Bayi Ağı Çözümleri, özellikle bayi ve alt bayiye sahip şirketlerin nakit ve tahsilat akışını daha kolay yönetmelerine yardımcı oluyor. Üreticiden son kullanıcıya kadar olan süreçte gerçekleştirilen satışlarda, tüm paydaşların payı Paynet Bayi Ağı Çözümüyle otomatik olarak ilgili hesaplara geçiyor. Bayi Ağı Çözümlerinin bir diğer önemli özelliği de tüm işlemleri tek merkezden yönetmesi. İşletmeler Paynet ile kart, kredi gibi tüm ödeme yöntemlerine bir arada ulaşabiliyor. Ayrıca müşterileri için en uygun ve en pratik ödeme yöntemleri ile ödeme alabiliyor ve satış kayıplarının önüne geçebiliyorlar.

Daha uygun maliyetlerle alışveriş imkanı, daha fazla satış

 Paynet, kart, kredi ya da cüzdan gibi tüm ödeme yöntemlerinin tek bir anlaşma ile alınmasına da aracılık ediyor. Paynet portal, mobil uygulama, karekod ve link gibi farklı cihaz ya da altyapılar ile ödeme alınmasına olanak sağlıyor. Paynet’in B2B’de işletmelere sunduğu bir diğer avantaj ise artı taksit olanağı. İşletmeler, anlaşmalı bankalar üzerinden müşterilerine daha uygun maliyetlerle taksitli alışveriş imkanı yaratıyor. Böylece daha fazla satışın da önünü açıyorlar.

Tek ekrandan ödeme ve tahsilat takibi

Paynet’in sunduğu Açık Bankacılık hizmeti, işletmelerin banka hesaplarındaki hareketleri anlık olarak izlemesine yardımcı oluyor.  Paynet üzerinden gerçekleşen işlemler, raporlarla kolaylıkla görüntülenebiliyor. Şirketler, çalıştıkları tüm bankalardaki hesapları tek ekrandan kontrol edebiliyor, farklı bankalardaki hesap hareketlerini tek bir platform üzerinden takip edip raporluyorlar. Ödeme ve tahsilat takibini de tek tuşla kolay ve hızlı bir şekilde yapabiliyorlar. Hizmet, işletmelerin nakit akışını yönetmelerini de kolaylaştırıyor.

Farklı dijital ödeme yöntemleri sunabiliyor

Paynet, Sanal POS çözümleri sayesinde şirketlerin dijital olarak ödeme almalarına ve satıştan faturalandırmaya kadar tüm süreci uçtan uca dijital hale getirmelerine de aracılık ediyor.  Sanal POS ile gerçekleşen işlemler anlık ve esnek veri paylaşımına izin veren API’ler ile muhasebe ve ERP programlarına entegre edilebiliyor. Sanal POS entegrasyonu karkod ile (PayQR) ya da link ile (PayLink) ödeme alma çözümlerini de mümkün kılarak, ödeme yöntemlerini zenginleştiriyor.

PayKredi ile satış hacmi artıyor

Paynet, üye işyerlerinin müşterileri için kredi seçeneği de sunuyor. Hızlı, kolay ve alternatif bir ödeme çözümü olan PayKredi sayesinde müşteriler ödemelerini mobil cihazlar üzerinden kredi ile yapabiliyor. Paynet üye iş yerleri, PayKredi ile müşterilerine, 36 aya varan vadelerle kredi imkanı sunabiliyor. Sağlanan taksitli ödeme deneyimiyle şirketlerin satış hacmi artarken, müşteriler de kart limitlerini doldurmadan dakikalar içinde alışverişlerini tamamlayabiliyor. Üye iş yerleri Paynet’in kredi ile ödeme alma çözümüne Paynet platformları üzerinden hazır olarak erişebildikleri gibi kendi mobil uygulama ve web sitelerine de entegre edebiliyorlar.

Daha fazla satış yaparken nakit akışını daha sağlıklı yönetiyorlar

B2B iş modelinde çalışan şirketlerin büyümelerini çözümleriyle desteklediklerini ifade eden Paynet Genel Müdürü Onur Ertürk, bu noktada yarattıkları avantajları şöyle anlatıyor. “Biz şirketlerin finansal süreçlerini uçtan uca dijitalleştiriyor, bu sayede en güvenilir, en hızlı, en sade ve verimli şekilde nakit akışlarını yönetebilmelerini sağlıyoruz. Çözüm sunduğumuz işletmeler Açık Bankacılık servislerimiz ile tek bir noktadan birden çok bankadaki hesaplarına ulaşabiliyor, tüm ödeme ve tahsilat döngülerini tek bir platformdan izleyebiliyorlar.  Özellikle bayi, altbayi, distribütör gibi katmanlı satış/dağıtım kanalları kullanan büyük işletmeler, satış dağıtım kanalında olan tüm bayilerini tek bir sözleşme ile Paynet sistemlerine entegre ederek sunduğumuz avantajları ekosistemine yayıyor. Bu sayede pazarlama aktivitelerini ve satış kampanyalarını tek bir noktada tüm satış kanalı için kolaylıkla yönetebiliyor. Bayi ağı çözümü sayesinde sadece büyük işletmeler değil son tüketiciye dokunan bayiler de avantajlı finansal koşullarla tüm kartlara taksit imkanına kavuşuyor. Sunulan avantajlı ödeme koşulları sayesinde rekabette kolaylıkla ayrışabiliyor. Ayrıca Paynet altyapısı ile alınan ödemeler, paydaşlar arasında dağıtılabiliyor. Yani bayi ödeme aldığında ilgili tutar ana firma – bayi – distribütör hesaplarına otomatik olarak Paynet sistemleri aracılığı ile aktarılabiliyor. Bu sayede ana firma ve bayiler arasındaki cari akışı tüm paydaşlar için kolaylıkla izlenebiliyor ve yönetilebiliyor.  İşletmeler, dijital çözümlerimizle daha fazla satış yaparken nakit akışlarını daha sağlıklı yönetiyor ve operasyonel maliyetlerini de düşürüyorlar.”

Kaynak: HORECA Trend ve Paynet

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılım

Otelinizi Tek Tuş İle Akıllı Telefonunuzdan Yönetebilirsiniz!

Yayınlandı

on

Otellerin misafir ilişkilerinden otel iç operasyonlarına, operasyonel standartlarının yönetiminden dijital pazarlamasına kadar geniş bir yelpazede ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla özelleştirilmiş uygulamalar geliştiren ICITECH Teknoloji, yeni uygulaması ICISTAFF ile turizm sektöründeki dijital dönüşümün öncüsü olmaya devam ediyor.

ICISTAFF uygulaması, tüm otel departmanlarının ve görevlerinin tek bir sistemden yönetilebilir olmasını sağlıyor.

Otel iç iletişimi hızlandıran ve operasyonel verimliliği artıran devrim niteliğindeki uygulama ile otel çalışanları herhangi bir zamanda akıllı telefonlarından konuk taleplerini yönetebiliyor; talepleri notlar, kısa mesajlar ya da fotoğraflar ile hızlıca ilgili departmana iletebiliyor.

Icistaff İle Hem Zamandan Hem De Maliyetlerden Tasarruf Ediliyor!

İşyeri verimliliğini ve misafir memnuniyetini arttıran uygulama, çalışanların iş yükünü hafifletirken yöneticilere de ekipleriyle sürekli bağlantıda olma ve işleyişi kolaylıkla takip etme imkanı veriyor. Kurulan bu merkezi sistemde yöneticiler, akıllı telefonlarından tek bir dokunuş ile tüm personele ulaşıp değişiklikleri ve duyuruları iletebiliyorlar.

Icistaff, Dünya Pazarında da Öncü Konumda!

ICISTAFF uygulamasının şu anda hem yurtiçinde hem de yurt dışında, turizm sektöründe kullanılan en başarılı uygulamalardan biri olduğunu belirten ICITECH Teknoloji Satış ve Pazarlama Direktörü Sami Eskenazi ‘Türkiye’de lider konumda olan uygulamamız, kısa sürede dünya pazarında da adından söz ettirmeye başladı. Yurt dışındaki rakiplerinden de üstün özelliklere sahip olan uygulamamız pek çok ülke tarafından tercih edilmeye ve kullanılmaya başlandı’ diyor.

Kaynak: HORECA Trend ve ICISTAFF 

Devamını Oku

Fuar ve Etkinlikler

Tüketici Talepleri Turizmde Hizmet Yaklaşımını Yeniden Şekillendiriyor

Turizm sektörünün öncü markalarından TatilBudur; Türkiye’nin sayılı turizm etkinlikleri arasında yer alan Uzakrota Travel Summit 2023’ün açılış panelinde konuşmacı olarak yer aldı. TatilBudur’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Nefesoğlu iç pazarın potansiyelini artırmaya yönelik değerlendirmelerini ve pazarlama alanında nasıl bir yol izlediklerini paylaştı. Bu önemli organizasyonun bir diğer oturumunda markanın CTO’su Nazmi Özer teknolojinin hizmet deneyimine sağladığı avantajları ve bu noktada nasıl farklılaşılabileceğini örnek uygulamalar ile aktardı.

Yayınlandı

on

Yazar:

Kurulduğu günden bu yana Turizm alanında birçok ilke imza atan TatilBudur, dört bir yanındaki seyahat endüstrisi profesyonellerinin bir araya geldiği Uzakrota Summit Global 2023’te, sektörün dinamiklerini ve geleceğine ilişkin vizyoner bakışını katılımcılarla paylaştı. “İç Pazarın Gücünü Ortaya Çıkarmak’’ başlıklı açılış panelinde yer alan TatilBudur’un Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Nefesoğlu pandemi sonrasında tüketici taleplerinin yerini bugün daha çok rahatlık ve eğlenceye bıraktığını belirtirken, tatilin her aşamasında güven ve hizmetin ön plana çıktığını vurguladı.

Nefesoğlu “İç pazardaki potansiyeli artırmak için tüketiciyi yakından tanımak ve en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor. Yaptığımız araştırmalarda; pandemi sonrası hijyen ve temizlik konularına önem veren tüketicinin bugün daha özgür, kişiselleştirilmiş ve eğlenceli bir tatil arayışında olduklarını gözlemledik. Tatile gideceği markada önce güven, sonra eğlence ve kolaylık aramaya başladılar. Biz araştırmalardan yola çıkarak TatilBudur olarak müşterilerimize aradıkları tatili bulabilmeleri için çağrı merkezlerimizden, online platformumuzda bulunan chatGPTli sanal asistana kadar çeşitli kolaylıklar ve imkanlar sağladık. Bizler her şeyi müşteri odaklı çalışıyoruz. Müşteri ne istiyor, neye göre kararlarını veriyor ya da değiştiriyor diye sürekli araştırma yapıyoruz. Önde gelen tüketimlerden olan televizyon, radyo ve youtube gibi mecralarda tüketici geri bildirimlerini yakından takip ediyoruz ve bize ilettikleri beklentilerine göre organize ediyoruz. 2024 sezonunda da bu çalışmalarımıza yeni projelerimizi lanse ederek devam edeceğiz” dedi.

Turizmde “hyperautomation” teknolojileri önem kazandı

Teknolojinin her alana hızlı adaptasyonu turizm sektöründe de etkisini artırmaya devam ediyor. Özellikle müşteri deneyimini ve uçtan uca kusursuz hizmet anlayışını geliştirmek için yapılan çalışmalarda teknolojinin desteği kaçınılmaz bir noktada yer alıyor. Türkiye turizminin en çok ziyaret edilen web siteleri arasında yer alan TatilBudur, özellikle dijital operasyonda en iyi müşteri deneyimini sunmak adına teknolojinin en yeni imkanlarını sistemine dahil ederek, global ölçekte hizmet veriyor. Etkinliğin en dikkat çeken bölümleri arasında yer alan “Turizmde Hyparautomation Teknolojilerinin Önemi ve Uygulamaları” başlıklı panelin moderatörlüğünü üstlenen,  TatilBudur CTO’su Nazmi Özer, hyperautomation başlığı altında konumlanan RPA ( Akıllı Süreç Otomasyonu), yapay zeka, QA automation (Test Otomasyonu), Low-code   teknolojiler, BI (İş Zekası) ve büyük veri alanında yapılan uygulamaları dinleyiciler ile paylaştı. TatilBudur’un bu alanda yapmış olduğu örneklere de değinen Özer, turizm sektöründe farklılaşmak için teknoloji tüm süreçlerde en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Tüketiciden gelen büyük verinin analiz edilirken doğru parametlerle değerlendirilmesi gerektiğini ve mutlaka sonuçlara uygun aksiyon alınması gerektiğini vurguladı.

Etkinliğin sonunda yapılan ödül töreninde TatilBudur, ’”Dünyanın Önde Gelen Seyahat Sitesi’’ ödülüne layık görüldü.

 

Kaynak: HORECA TREND ve TatilBudur

Devamını Oku

Yazılım

Yapay Zeka Destekli Teknoloji ile Turizm Pazarlaması

Yayınlandı

on

Türkiye’nin önde gelen 3D tarama ve tur oluşturma şirketi Visit360Tour, Antalya Turizm Fuarı’na katılarak otelcilik sektörüne yönelik yenilikçi hizmetlerini tanıttı. Visit360Tour, Dünya markası “Matterport” teknolojisi kullanılarak oluşturulan 3D tarama ve 360 derece turların otelcilik sektöründe nasıl etkili bir şekilde kullanılabileceğini gösterdi. Matterport’un Türkiye’deki tek yetkili satıcısı Visit360Tour, bu teknolojinin Turizm Tesislerinin sadece satış ve pazarlama faaliyetlerini desteklemekle kalmayıp aynı zamanda personel eğitiminden müşteri deneyimine kadar bir dizi farklı alanda kullanılabileceğini vurguladı.

Türkiye’nin önde gelen konaklama markaları, Visit360Tour’un yapay zeka destekli bu yeni teknolojisini başarıyla uygulayarak iş süreçleri optimizasyonu, satış pazarlama ve personel eğitimi gibi birçok alanda etkili kullanım çeşitliliği ile misafir ve müşterilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor. Özellikle satış ve pazarlama alanında fark yaratarak, potansiyel turistlerin gelmeden önce tesisi görebilecek olmaları, hem satış hem de satış sonrasında gelirlerin artmasını ve misafir memnuniyetinde artışı da sağlıyor.

Visit360Tour’un COO’su Akın Gürbulak, “Antalya Turizm Fuarı’na katılmaktan büyük bir memnuniyet duyduk. Matterport teknolojisi, otelcilik sektörünün daha rekabetçi ve müşteri odaklı olmasına yardımcı olabilir. Fuarda gördüğümüz ilgi bizi daha çok heyecanlandırıyor ve bu teknolojinin otelcilik sektöründeki potansiyelini keşfetmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Katıldıkları fuar alanınıda bu teknoloji ile görtüntüleyen visit360tour, fuar alanını da sanal olarak gezilebilir hale getirdi.

Kaynak: HORECA Trend ve Visit360Tour

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2023 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.