Banvit BRF, 8 Mart’ta Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Vurguladı - HORECA Trend
Takip edin!

Et, Tavuk ve Balık

Banvit BRF, 8 Mart’ta Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Vurguladı

Banvit BRF, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekti. Çalışanlarına cinsiyet eşitliği eğitimleri vererek toplumsal dönüşüme katkı sağlayan Banvit BRF, 8 Mart’a özel hazırladığı videoda da ‘Hayat, eşitlik varsa tamam’ mesajı verdi.

Yayınlandı

on

Toplumsal yaşamda kadın gücü ve emeğine büyük önem veren Banvit BRF, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde toplumsal cinsiyet eşitliği konusunu gündeme getirdi. 8 Mart’a özel bir film hazırlayan Banvit BRF, ‘Banvit’se Tamam’ sloganını bu iletişim özelinde “Hayat, eşitlik varsa tamam” söylemine dönüştürdü.

Çünkü hayat müşterek…

Banvit BRF’in farklı departmanlarında çalışan çiftlerin evlerinde çekilen videoda, aile içi iş bölümünde eşitliğin önemine vurgu yapıldı ve “Ev işi, sadece kadının işi değildir” mesajı verildi. Dijital mecralarda yayınlanan filmde, ‘ev işlerine destek olan’ değil, ev işlerinde gereken sorumluluğu alan Banvit BRF’nin erkek çalışanlarına yer verilidi.

Yasemin Gürleroğlu – Banvit BRF CMO

8 Mart’ın cinsiyet eşitliği konusunu gündeme getirmek için anlamlı bir gün olduğunu belirten Banvit BRF CMO’su Yasemin Gürleroğlu, ‘Banvit’se Tamam’ sloganını 8 Mart özelinde “Hayat, eşitlik varsa tamam” söylemine dönüştürdüklerini belirterek; “Ev işlerinin sadece kadınların işi olduğu’ algısını yıkmayı hedefleyen ve ‘Hayat müşterektir’ mesajını veren filmimiz, Banvit BRF’de görev yapan kadın çalışanlarımızın ev ortamlarında çektikleri kısa görüntülerden oluşuyor. Filmin seslendirmesi de yine bir başka kadın çalışanımız tarafından gerçekleştirildi. Bu filmi oluştururken kadın çalışanlarımızın günlük hayatlarındaki yoğun tempodan, bir eş, bir anne ve kadın olarak yaşadıkları zorluklardan ilham alan bir iç görü ile yola çıktık. Ancak bu gerçek hikâye aslında sadece şirketimiz veya ülkemize ait değil tamamen evrensel bir nitelikte. Eşleri çalışsın ya da çalışmasın, tüm dünyada ‘ev işlerine destek olan’ değil, ev işlerinde gereken sorumluluğu alan erkekler görmek istiyoruz. Çünkü hayat, eşitlik varsa tamam. Bu anlamda filmimizle toplumsal cinsiyet eşitliğindeki pozitif dönüşümün gerekliliğine işaret etmekten mutluyuz” dedi.

Çalışanlarımıza kulak veriyoruz’

Cinsiyet eşitliğini bir şirket politikası olarak benimsediklerini belirten Banvit BRF İK Direktörü Gökçen Aslan Özşar ise şunları söyledi: “Kadınların emeğini önemsiyoruz ve kadın çalışan sayımızın giderek artmasından mutluluk duyuyoruz. Çalışanlarımızla çeşitli platformlarda bir araya geliyoruz ve onlara kulak veriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz toplantılar ve bire bir görüşmelerden elde ettiğimiz sonuçlar, şirket içi uygulamalarımıza ve politikalarımıza da ışık tutuyor. Banvit BRF’de yaklaşık 5.200 kişi çalışıyor ve çalışanlarımızın yaklaşık yarısını kadınlar oluşturuyor. Biz işe kendimizden başlıyoruz ve çalışanlarımıza cinsiyet eşitliği eğitimleri vererek eşit işgücünü destekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: HORECA Trend ve Banvit BRF

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Et, Tavuk ve Balık

Türkiye’de Kişi Başı Balık Tüketimi 6-8 Kiloyu Geçmiyor

Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye, balık üretiminde AB ülkeleri arasında 1.sırada yer alıyor. Ancak üretimde görülen ilginin, tüketimde görülmediği ve kişi başı balık tüketiminin 6-8 kiloyu geçmediği belirtiliyor.

Yayınlandı

on

Avrupa’da kişi başı 23-24 kilogram olan balık tüketiminin yıllardır Türkiye’de 6-8 kiloyu geçmediğinin altını çizen Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, “İnsan sağlığı için sağlıklı ve güvenilir olan balığın ülkemizdeki tüketimi,  dünya ortalamasının neredeyse üçte biri oranındadır.  Ülkemizde su ürünleri yetiştiriciliği son 10 yılda neredeyse 2 katına çıktı. Özellikle çipura, levrek ve alabalıkta artış yaşandı. Avrupa Birliği ülkeleri arasında 1.sıradayız. Özellikle Türk somonu yurt dışında yoğun ilgi görüyor. Dünyanın her ülkesine balık pazarlıyoruz ancak ancak kendi vatandaşımız yeteri kadar balık tüketmiyor dedi.

Dr. Mustafa Altuğ Atalay

Uzmanların haftada en ez iki defa balık tüketilmesini önerdiğini ifade eden Dr. Atalay, Ülkemizin artan nüfusunu da dikkate aldığımızda, vatandaşlarımızın dengeli beslenmesi için mutlaka balık tüketiminin artırılması gerektiğini ifade ederek, salgın sürecinde su ürünleri yetiştiricilerimiz ile birlikte bir çok kampanya düzenlediklerini, ayrıca taşra teşkilatlarımız aracılığı ile özellikle eğitim çağındaki çocuklarımıza yönelik olarak balığı sevdirmek ve tüketimini özendirmek için bir çok faaliyette bulunduklarını söyledi.

Sağlıklı bir neslin devamı için balık tüketiminin önemine değinen Dr. Atalay, “Balıklar ve diğer su ürünleri içerdikleri değerli besin maddeleri dolayısıyla beslenmede önemli bir yere sahip. Su ürünleri diğer gıdalara oranla daha yüksek protein değerine ve kolay sindirilebilirliğe sahip olmakla birlikte doymuş yağ oranı bakımından da oldukça düşüktür. Yapılan çeşitli çalışmalarla su ürünlerinde bulunan iki predominant omega-3 yağ asidinin sağlık açısından olumlu etkileri olduğu belirlenmiştir. Omega-3 yağ asitlerinin, kalp hastalığı, kanser, şeker hastalığı, yüksek tansiyon gibi hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde insan sağlığına yararlı etkileri nedeniyle su ürünlerinin sıkça tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir” dedi. Ülkemizde avlanan ve yetiştirilen balıkların kalite ve sağlık bakımından dünya standartlarının üzerinde olduğu araştırmalarda ortaya konulmaktadır dedi.

 

Kaynak: HORECA Trend

Devamını Oku

Dondurulmuş Sebze & Meyve

Refika Birgül ile SuperFresh’in ‘Tarladan Tabaklara’ Yolculuğu

Dondurulmuş gıda sektörünün lider markası SuperFresh; sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, ürünlerinin tarladan başlayan ve tabaklara ulaşan yolculuğunu ve üretim sürecine ilişkin tüm ayrıntıları ‘SuperFresh Bi’ Yolculuk’ isimli yeni iletişim kampanyasıyla tüketicilerle buluşturdu.

Yayınlandı

on

Türkiye’nin sevilen şeflerinden Refika Birgül’ün yer aldığı kampanyada Hasat, Teknoloji, Güven, Çeşitlilik ve Lezzet başlıklarında SuperFresh ürünlerine dair merak edilen tüm sorulara yanıt veriliyor.  

Dondurulmuş gıda alanında yüzde 50 ciro pazar payıyla açık ara sektör lideri olan SuperFresh’in Refika Birgül sözcülüğünde hayata geçirdiği ‘SuperFresh Bi’ Yolculuk’ isimli belgesel serisi ve yeni reklam filmi, sosyal medya ve dijital platformlarda yayına girdi. Beş bölümden oluşan ve hasattan teknolojiye, ürün çeşitliliğinden lezzete varıncaya dek SuperFresh ürünlerine dair tüm merak edilenlerin yanıt bulduğu kampanyada, Refika Birgül’ün deneyiminden ve keyifli anlatımından yola çıkılarak dondurulmuş gıdalarla ilgili farkındalığın artırılması ve tüketicilere doğru bilgilerin ulaştırılması amaçlanıyor.

Mert Altınkılınç: “Dondurulmuş ürünlerle ilgili farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz”

‘SuperFresh Bi’ Yolculuk’ kampanyasının tanıtım toplantısında söz alan Kerevitaş CEO’su Mert AltınkılınçYıldız Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kerevitaş’ın kendi sektöründe Türkiye’nin lider şirketi konumunda olduğunu söyledi. Altınkılınç sözlerine şöyle devam etti: “Kerevitaş şirketimiz bünyesindeki kıymetli markamız SuperFresh’in 100’den fazla ürün çeşidiyle her yıl 28 milyon tabakta yer alarak 7 milyon haneye misafir oluyoruz. SuperFresh için geleceği de düşünen bir iş modeli ile çalışıyoruz; sözleşmeli tarım modeli ve gıda israfının önlenmesi sürdürülebilir tarım için büyük öneme sahip. SuperFresh olarak kategorimizde yine bir ilki gerçekleştirdik ve dondurulmuş gıdanın tarladan tabaklara yolculuğunu, markamızın farklılıklarını, değerli şef Refika Birgül’ün iş birliğinde ‘SuperFresh Bi’Yolculuk’ isimli yeni iletişim kampanyamızla tüketicilerimize aktarmak istedik. SuperFresh’in hasatı, teknolojisi, güveni, çeşitliliği ve lezzeti başlıklarında tüketicilerimize süreçlerimizi şeffaf şekilde aktaran bir kampanya sunduk. Kampanyamızın bu başlıklar ile sürdürülebilirlik amacına hizmet etmesini ve tüketicilerimizle kurduğumuz güçlü ilişkiye yeni bir boyut kazandırmasını hedefledik. Kategorisinin lideri olan bir marka olarak, kampanyamızın dondurulmuş gıdalarla ilgili olarak tüketiciler nezdinde önemli bir farkındalık oluşturacağına inanıyorum.”

Refika Birgül: “5-8 dakikada -40 derecede şoklanıp dondurularak besin değerleri korunuyor”

SuperFresh’in kampanya yüzü ünlü şef Refika Birgül ise dondurulmuş gıda kategorisiyle ilgili tüketicilerin merak ettiği her soruya bu belgesel serisinde yanıt verdiklerini belirterek şunları söyledi: “SuperFresh’in tarlada iş birliği geliştirdiği sözleşmeli çiftçiden, o çiftçiye eşlik eden üretim müdürüne, ürünleri fabrikaya taşıyan kamyon şoföründen ziraat müdürüne kadar yüzlerce kişi ile görüştük. Dondurulmuş gıda işinde SuperFresh’in 50 yıllık tecrübesinin; çeşit çeşit lezzette, sebzeden mantıya, börekten pizzaya nasıl geniş bir ürün portföyüne dönüştüğünü ayrıntılarıyla aktardık. Dondurulmuş gıda işinde sertifikalı tohum ve soğuk zincirin önemini, SuperFresh’te Ar-Ge çalışma yöntemlerini ve ileri teknoloji ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını, aynı zamanda merak edilen pek çok konu başlığını beş ayrı filmde bir araya getirdik. SuperFresh’in tam otomatik hasat makineleriyle tarladaki hasat, daha kısa sürede tamamlanıyor ve toplanan mahsul ortalama üç saat içinde fabrikaya ulaştırılıyor. Fabrikada da hiç bekletmeden yıkanıp temizleniyor, bir saat içinde -40 derecede IQF yöntemi ile dondurulup paketleniyor. Bu sayede hücre zarı çatlamayan ürünlerin besin değerleri korunmuş oluyor. Ayrıca tüketicilerin büyük kısmı alışveriş sonrası buzdolabında muhafaza ettiği meyve-sebzeleri çoğunlukla israf ediyor. SuperFresh ürünleri ise soyulmuş, doğranmış olarak sofralara ulaştığı ve yenilebilir net gramaja ödeme yapıldığı için için tasarruf sağlama şansı da sunuyor.”

 

Kaynak: HORECA Trend ve SuperFresh

Devamını Oku

Et, Tavuk ve Balık

Dardanel Dondurulmuş Deniz Ürünleri’nin Relansmanı Gerçekleşti

Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel, yeni lezzetlerle zenginleştirdiği Dardanel Dondurulmuş ve Soğutulmuş Deniz Ürünleri’ni bir relansmanla tanıttı. Norveç haşlanmış karides ve Somon Fileto artık Dardanel uzmanlığıyla raflarda ve sofralarda yerini alacak. 

Yayınlandı

on

Türkiye’nin balık ve deniz ürünleri uzmanı Dardanel, sağlıklı lezzetlerden oluşan ürün yelpazesini geliştirmeye ve birbirinden nefis tariflerle sofralara konuk olmaya devam ediyor. Denizden gelen doğal tatların ve pane lezzetlerin yer aldığı Dondurulmuş Deniz Ürünleri’ne iki yeni ürün daha ekleyen Dardanel, Norveç haşlanmış karidesi ve Somon Fileto’yu tüketicilerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Yeni tatlar, Dardanel Şirketler Grubu İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Önen Özoğuz ve Dardanel’in marka yüzü ünlü şef Somer Sivrioğlu ev sahipliğinde gerçekleşen relansmanla tanıtıldı.

Etkinlikte konuşan Ayşe Önen Özoğuz, “Türkiye’de birçok ilki gerçekleştirmiş bir marka olarak Ar-Ge ve inovasyona büyük önem veriyor, Dardanel’in DNA’sında bulunan yenilikçi bakış açısıyla ürün çeşitliliğimizi artırmayı ve büyümeyi sürdürüyoruz. Türkiye’yi konserve ton balığıyla tanıştıran ilk marka olan Dardanel, 1984 yılından bu yana deniz ürünleri yelpazesini geliştiriyor. Bu çalışmalar doğrultusunda Dardanel son olarak sağlıklı ve pratik Dondurulmuş Deniz Ürünleri ailesini yeni lezzetlerle genişletti. Jumbo ve Çim Çim Karides, Fish Fingers, Kalamar Tava, Mezgit Pane ile sofralara konuk olduğumuz bu ürün yelpazesine Somon Fileto ve Norveç Haşlanmış Karidesi de ekledik” dedi.

Dardanel Norveç Haşlanmış Karides; Kuzey Denizi’nin 700 metre derinliklerinden çıkarılıp, kabuklarıyla haşlanıp ayıklandıktan sonra en lezzetli haliyle sofralara geliyor. Çözüldükten sonra, pişirmeye gerek kalmadan keyifle tüketiliyor. Çanakkale fabrikamızda doğal meşe odunu ile fümelenen somon füme de geleneksel yöntemler ile üretilip herhangi bir katkı, yapay aroma kullanmadan hazırlanıyor.

Dardanel Dondurulmuş Deniz Ürünleri, Yeni Ambalajlarında Sunuluyor

Dondurulmuş ürünlerin ambalajları da şık bir tasarımla tamamen yenilendi. Yeni ambalajların önünde ürünün lezzetini ön plan çıkarma amaçlı, bitmiş enfes tabaklara yer veriliyor. Ayrıca ürünün pişme zamanı da pratikliği vurgulamak için gösteriliyor. Ambalajların arkasında ise ürüne dair detaylı bilgiler verilip, ambalaj önünde sunulan lezzetli tabakların tarifleri detaylandırılıyor.

Somon Fileto ve Norveç Haşlanmış Karides ile genişleyen Dardanel Dondurulmuş Deniz Ürünleri gamında Jumbo Karides, Kuzey Ege Çim Çim Karides, Somon, Fish Fingers, Kalamar Tava yer alıyordu. Dondurulmuş kutu ürün gamında Mezgit Pane ve Fish Fingers Gold da bulunuyordu.

Deniz mahsullerini seven ancak pişirmeye vakti olmayanlar için 8 dakikada hazırlanabilen Kolay Pişir serisi buzluktan çıkıp doğrudan pişiriliyor. Sofralara pratik bir alternatif getiren Kolay Pişir ürünleri hiçbir ön hazırlık gerektirmiyor.

Sağlıklı beslenmeye özen gösteren yetişkinler kadar çocukların da favorisi olan Dardanel Fish Fingers ise %100 mezgit filetodan üretiliyor. Doğal bir protein kaynağı olmasının yanı sıra zengin Omega 3 içeriğiyle çocukların sağlıklı gelişimine destek oluyor.

Somer Şef’in Dardanel ile hazırladığı sağlıklı ve lezzetli tarifler dardanel.com.tr ve dardanellezzetleri.com’da. Şef Somer Sivrioğlu’nun Dardanel ürünleriyle hazırladığı tüm zengin tarif seçenekleri, dardanel.com.tr ve dardanellezzeti.com adreslerinde lezzet severlerle buluşuyor.

Dardanel Hakkında

Türkiye’yi konserve ton balığıyla tanıştıran ilk marka olan Dardanel, 1984 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Çanakkale ve İstanbul’daki fabrikalarında ürettiği ton balığı, deniz ürünleri ve sandviçleriyle kendi sektörünün lideri olmayı sürdüren Dardanel, 2022 yılı itibarıyla Jazzy markasıyla kedi ve köpek maması sektörüne girdi. 3000’e yakın istihdamıyla yeni yatırımlarına devam eden şirket, 2022 Brand Finance Turkey 100 ve Fortune 500 Türkiye listelerinde yer alıyor. Dardanel, 25 ülkeye yaptığı ihracat ile Türkiye’nin gıda ihracatında da en hızlı büyüyen şirketlerinden biri konumunda.

Kaynak: HORECA Trend ve Dardanel

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.