Karaca, Doğanın Sıra Dışı Formlarını Sofralara Taşıyor - HORECA Trend
Takip edin!

HORECA Tedarik

Karaca, Doğanın Sıra Dışı Formlarını Sofralara Taşıyor

Yayınlandı

on

Tasarımda yenilikçi yaklaşımları ile adından söz ettiren Karaca, yeni Streamline yemek takımları ile organik formlarısofralara taşıyor. Sıra dışı, benzersiz ve modern formlu parçalardan oluşan koleksiyonda; Sunset, Middle, Saturn ve Hole olmak üzere farklı zevklerin beğenisi kazanacak yemek takımları yer alıyor. 

Özenle hazırlanmış sofraların mimarı Karaca, şimdi de Streamline akımını ürünlerine taşıyor. Alışılagelmiş yuvarlak ya da kare hatlı yemek takımlarının aksine, cesur ve pürüzsüz hatların hakim olduğu yeni koleksiyon, saflığı simgeleyen sade çizgisiyle farkını ortaya koyuyor. Sunset, Middle, Saturn ve Hole olmak üzere farklı yemek takımlarının yer aldığı Karaca’nın Streamline koleksiyonu,yumuşak formların meydana getirdiği göz alıcı hatlar ile sofralarda yeni bir trende öncülük ediyor.

Sofralarında fark yaratmak isteyenlerin tercihi olacak Streamline yemek takımları tüm Karaca mağazaları, karaca.com ve şimdi karaca uygulamasında tüketici ile buluşuyor.

Kaynak: HORECA Trend, Karaca

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gıda Üreticileri

Profesyonel Mutfaklar Proverse ile Lezzet Bulacak

Cargill, HoReCa sektöründe değişen ihtiyaç ve beklentileri yeni markası Proverse ile karşılıyor. Profesyonel mutfakları yüksek performans ve kalite ile buluşturacak olan Proverse’ün lansmanı, Antalya’da gerçekleşen 29’uncu Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’nda yapıldı. Sektör paydaşlarını ağırlayan fuarda, Proverse’ün ilk ürünleri krem şanti ve pişirme kreması usta şeflerden tam not aldı. Cargill’in, Türkiye’nin en yenilikçi ve en geniş yağ ürün portföyüne sahip markası Turyağ da ustaların canlı lezzet şovları ile fuar katılımcılarının büyük ilgisini kazandı.

Yayınlandı

on

Dünyanın güvenli, sorumlu ve sürdürülebilir beslenmesi için çalışan Cargill, profesyonel mutfaklar için inovatif ürünler sunacak markası Proverse’ü görücüye çıkardı. Antalya’da ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 17-20 Ocak tarihleri arasında düzenlenen 29’uncu Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı kapsamında gerçekleşen lansmanda demo sunumları yapılan Proverse ürünleri şeflerin beğenisine sunuldu. İlk etapta pişirme kreması ve krem şanti ürünleri ile piyasaya çıkacak Proverse’ün geniş katılımla gerçekleşen gala etkinliğinde markanın temel değerleri sektör temsilcileriyle paylaşıldı. Cargill’in ev dışı yağ tüketimi sektöründeki öncü markası Turyağ da inovatif ürünleri ile fuara damgasını vurdu.

Gıda sektörünün her alanında yenilikçi ürünler geliştirdiklerini söyleyen Cargill Gıda META Gıda Bileşenleri Ürün Yönetimi ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Cem Beysel, “Cargill olarak 158 yıllık deneyimimiz ile global ölçekteki bilgi birikimimizi ülkemize aktararak yerli üreticilerin faydasına sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’deki son teknolojiye sahip Ar-Ge tesislerimizde gıda sektörünün tüm alanlarına yönelik inovatif ürünler geliştiriyoruz. ANFAŞ’ta lansmanını yaptığımız Proverse markamız da HoReCa sektöründeki mutfak profesyonellerinin ihtiyaçlarına çözüm sunan yenilikçi ürünlerden oluşuyor. Günümüz yemek servisi dünyasında rekabet gücünü korumanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Cargill olarak, zamanın değişen tercih, beğeni ve ihtiyaçlarını yansıtan ürünlerimizle müşterilerimiz için lezzetten, sürdürülebilirlikten ve performanstan taviz vermeden güçlü bir tedarik zinciri ile güvenilir bir iş ortaklığı sunuyoruz. Proverse’ü böylesi önemli bir fuarda sektör profesyonelleri ile buluşturmak bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

 “Ürün Portföyü Genişleyecek, Sırada Orta Doğu ve Afrika Pazarı Var”

Fuar süresince katılımcıların Proverse markası ve ürünlerine olan yoğun ilgisinden memnuniyet duyduklarını dile getiren Beysel, “Bu ilgi, HoReCa sektöründe güncel beklentileri karşılayacak inovatif ürünlere olan ihtiyaçtan kaynaklanıyor. İlk etapta makarna, et, tavuk ve tatlılarda farklı bir deneyim sunacak pişirme kreması ve pastacılığın vazgeçilmez bileşeni olan krem şanti ile Proverse markasını profesyonellere sunuyoruz. Ürün portföyümüzü vegan köfte harcı, dondurma ve jöle gibi yenilikçi ürünlerimizle de hızla genişleteceğiz. Proverse bir Cargill markası olarak ilk kez Türkiye’de sektöre adım atıyor. Bu süreçte ülkemizde edineceğimiz bilgi ve deneyimle birlikte Proverse’ü Orta Doğu ve Afrika pazarlarına da taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Hem Lezzette Hem Sunumda Yüksek Kalite

Şubat ayından itibaren mutfaklara girecek Proverse krema, yoğun dokusu ile yüksek kaplama performansı sunarken limon, baharat, sirke gibi asitli içeriklerle kesilmiyor. Yüksek ısıya dayanıklı olan bitkisel yağlı krema topaklanma yapmıyor ve yemekler servis edilmek üzere bekletilse dahi üzerinden akmıyor. Proverse krem şanti ise farklı malzemeler ve renklendirici bileşenlerle uyumlu, değişen ortam sıcaklıklarında bile hacmini uzun süre kaybetmeyen ve çatlama yapmayan yapısıyla farklı bir deneyim ve lezzet performansı sunuyor.

Proverse Şeflerin Birinci Tercihi Olacak

Proverse ürünleri Antalya’daki fuarda gerçekleşen galada sektör profesyonellerinden tam not aldı. Fine dining segmentinde Türkiye’nin en önde gelen isimlerinden biri olan ve kurumsal restoranlara danışmanlık da sunan Şef Murat Bozok, “HoReCa sektöründe işletmelerin en temel ikilemi kârlılığı korurken tercih edilen bir işletme olmayı sürdürebilmek. Bu nedenle doğru ve kaliteli malzeme ile güçlü tedarik zinciri oluşturabilmek çok önemli. Sektörü çok iyi tanıyan ve deneyimli Cargill’in, Proverse ile geliştirdiği yenilikçi ürünlerin, mutfak profesyonellerinin ihtiyaçlarına yanıt üreteceğine inanıyorum. Proverse, yüksek performanslı ve lezzetli ürünleri ile işletmelerin öncelikli tercihi olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Ustaların Yağı Turyağ’a Büyük İlgi

Cargill, sektörün uluslararası düzeyde en önemli buluşma noktalarından biri olan Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na endüstriyel ve ev dışı yağ tüketim pazarındaki öncü markası Turyağ ile de damga vurdu. Köklü geçmişi ve yaygın satış ağıyla Türkiye’nin her noktasına ulaşan Turyağ’ın yüksek kalitedeki inovatif ürünleri endüstriyel ve pastacılık yağlarında sektör profesyonelleri ve pastacılık ustalarından büyük ilgi gördü. Cargill standını ziyaret edenler, Turyağ ustalarının canlı şovları eşliğinde hazırlanan lezzetleri tattı, ortaya keyifli görüntüler çıktı. Tedarik Zincirinde Güven Programı kapsamında ‘Güvenilir Tedarikçi’ sertifikası ile Balıkesir’deki tesiste üretim yapan Turyağ, son yıllarda yaptığı yüklü AR-GE ve gıda güvenliği yatırımları kapsamında 80’in üzerinde ürün geliştirdi. Turyağ, trans yağ ve kolesterol içermeyen, doymuş yağ oranı azaltılmış, daha sağlıklı yenilebilir bitkisel yağ çeşitleri ile profesyonel mutfaklar için yaygın bir kullanım alanı sağlıyor.

Türkiye’de Cargill Hakkında: 

Türkiye’de faaliyetlerine 1960’lı yıllarda başlayan Cargill gıda, biyoendüstriyel ve hayvan besleme sektörlerinde faaliyet gösteriyor. 1992 yılında İstanbul’da açılan Türkiye merkez ofisinin yanı sıra Adana ve Ankara’daki ofisler ile Bursa, Balıkesir, Kocaeli ve Sakarya’da yer alan üretim tesislerinde toplam 670 çalışanıyla hizmet veriyor. 2014’te Orta Doğu ve Kuzey Afrika, 2018 ise Sahra Altı Afrika’nın eklenmesiyle Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’yı (META) içine alan bölgenin yönetim merkezi Türkiye oldu. Dünyanın besin ihtiyacını güvenli ve sorumlu bir şekilde sağlamak amacıyla sürdürülebilirlik odağında çalışmalarını sürdüren Cargill Türkiye, dört fabrikasındaki inovatif yaklaşımlarla tüketici trendleri doğrultusunda yenilikler geliştiriyor, verimlilik yaratıyor. Daha fazla bilgi için; www.cargill.com.tr ve https://www.facebook.com/CargillTurkey/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Cargill Hakkında: 

Cargill, dünya gıda sisteminin sizin için çalışmasına yardımcı olur. Çiftçileri pazarlarla, müşterileri malzemelerle ve aileleri de yedikleri yiyeceklerden yürüdükleri zeminlere kadar günlük ihtiyaçlarla buluşturur. Dünya çapındaki 155.000’i aşkın çalışanımız, dünyayı güvenli, sorumlu ve sürdürülebilir bir şekilde beslemek için çalışırken paydaşlarımızı ve topluluklarımızı güçlendirme amacıyla inovasyon yapıyor.

Metan emisyonlarını azaltan yemden atık bazlı yenilenebilir yakıtlara kadar olanaklar sınırsızdır. Ama değerlerimiz aynı kalıyor. İnsanı ön planda tutuyoruz. Daha yükseğe ulaşıyoruz. Doğru olanı yapıyoruz. Komşu dediğimiz insanların ve evimiz dediğimiz gezegenin ihtiyaçlarını 157 yıldır bu şekilde karşıladık ve gelecek nesiller için de böyle yapacağız. Daha fazla bilgi için, Cargill.com’u ve Haber Merkezimizi ziyaret edin.

Turyağ Hakkında: 

1916 yılında İzmir Turan semtinde kurulan küçük bir yağhanenin devamı olan Turyağ, 1933 yılında ilk bitkisel margarini, 1955’te ise ilk ev dışı tüketim margarini piyasaya sundu. Kısa sürede yılda yaklaşık 500 ton zeytinyağı ve 2 bin 500 ton küspe ihracatı yapmaya başlayan Turyağ, ürün çeşitlerini de hızla artırdı. 2008 yılında üretimini İzmir Turan semtinden Balıkesir’deki Türkiye’nin en modern ve en iddialı tesislerinden birine taşıyan Turyağ, 2011’de Dünya Gıda Günü dolayısıyla Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından madalyaya layık görüldü. 2014 yılında Cargill tarafından devralınan ve son dönemdeki ileri teknoloji yatırımları ile daha da güçlenen Turyağ, inovatif endüstriyel ve sıvı yağ markaları, entegre tesisleri, yaygın satış ve pazarlama organizasyonu ile Türkiye’nin öncü markalarından biri konumunda. Daha fazla bilgi için www.turyag.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Cargill

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Teksüt HORECA Sezonunu Antalya’da Açtı  

Türkiye’nin en köklü süt ve süt ürünleri markası Teksüt, Antalya’da düzenlenen 29’uncu Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katılarak HORECA sektörü için ürettiği ürünleri tanıttı.  Yurtiçi ve yurtdışında büyümeye katkı sağlayacak iş birliklerini hayata geçirmeyi hedefleyen Teksüt turizm, tatil ve konaklama dünyasının kalbi Antalya’da HORECA sezonunu açtı.

Yayınlandı

on

Evlerdeki sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan Teksüt, HORECA profesyonellerinin, otel ve restoranlardaki şeflerin de tercih ettiği süt ve süt ürünleri markası olarak öne çıkıyor. Beş yıldızlı oteller, restoranlar ve catering şirketlerinin de tercihini Teksüt lezzetleri oluşturuyor. Fuar kapsamında gerçekleştirilen görüşmelerde Akdeniz Bölgesi’nin yanı sıra İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinden gelen yeni bayilik teklifleri değerlendirilmeye alınırken, yurtdışından gelen iş birliği teklifleri de gözden geçiriliyor.

Teksüt Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mert ÖzmenAntalya Expo Center’da 20 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuarın kendileri açısından başarılı geçtiğini vurgulayarak 2022 yılında ihracat yaptıkları ülke sayısının 39’a çıkardıklarını, 2023 yılında bu sayıyı doğru iş birlikleri yaparak geliştirmek istediklerini söyledi. Özmen şöyle devam etti, “2022’de ihracat ağımızı genişlettik. Hem ihracat yaptığımız ülke sayısını hem de ihraç ettiğimiz ürün çeşidini artırdık. Bu alanda ciromuzu aylık 1 Milyon USD’nin üzerine çıkarttık. İhracatta yıllık ciromuz 10 milyon USD’nin üzerinde gerçekleşti. Teksüt olarak toplam ciromuz ise 2 milyar TL’nin üzerinde oldu. Bugün ihracat gelirlerimiz toplam ciromuzun yüzde 10’un üzerine çıktı. 2023 yılında da hem yurtiçinde hem de yurtdışında dengeli bir büyüme politikası ile sürdürmeye devam etmek istiyoruz.” dedi.

Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş, Antalya’daki turizm canlılığının ulusal ve uluslararası ziyaretçilerin yarattığı taleple birlikte Teksüt ürünlerinin oteller, restoranlar ve catering firmalarından büyük talep gördüğünü belirtti. Yaşanan talebin karşılanması ve HORECA sektörüne yönelik ürünleriyle Teksüt’ün fark yarattığını sözlerine ekleyen Keleş, “Amacımız turizmin başkenti olan Antalya’daki otellerde ve restoranlardaki pazar payımızı büyütmek. Otel ve restoranlardaki şeflerle birlikte otellerde konaklayan misafirlerle Teksüt kalitesini buluşturmak. Bunun yanı sıra Türkiye’de birlikte yol alabileceğimiz bayiler ile ürünlerimizi sofralara taşımak.” dedi.

Kaynak: HORECA Trend ve Teksüt

Devamını Oku

HORECA Tedarik

Bambum’un 2023 Ciro Hedefi 600 Milyon TL

Trend mutfak ürünleriyle bambu pazarının yüzde 82’sine hakim olan Bambum, 2023 yılına dair üretim ve yatırım hedeflerini açıkladı. 2022 yılında aylık 650 bin parça olan üretim adetini 2023 yılında 1 milyona çıkaracaklarını belirten Bambum Genel Müdürü A. Selman Yar, bu yıl Ar-Ge yatırımları ve yenilikçi yerli ürünleri ile yüzde 100 büyüme hedeflediklerini söyledi.

Yayınlandı

on

Pandemi sürecinde taleplerin Türkiye’ye kaymasıyla birlikte büyük bir ivme yakalayan bambu pazarı, yakaladığı ivmeyi sürdürmeye devam ediyor. Hem pandemi etkisi ve mutfak trendlerinin değişmesiyle yoğun ilgi gören Bambum, her geçen gün gamına yeni ürünleri ekliyor.

Pandemi ile birlikte doğal ve sağlıklı ürünlere ilginin arttığını belirten Bambum Genel Müdürü A. Selman Yar, “Yakaladığımız bu ivmeyi ürün çeşitliliğini artırarak ve üretime yaptığımız önemli yatırımlarla korumaya devam ediyoruz. 2022 yılı hedeflerimizi yılın ilk 6 ayda tamamladık.  2023 yılı ise ciro hedefimizi ise 600 milyon TL olarak belirledik. Bu hedef doğrultusunda bu yıl aylık parça üretimini 1 milyon adete çıkardık. Ayrıca ürün çeşitliliğimizi 2 katına çıkararak, bünyemizde bulunan ürün sayısını 4 bine çıkardık. Yüzde yüz yerli ürünlerimiz ve artırdığımız üretim parkurumuz sayesinde bambu pazarına 2023 yılında da yön vermeye devam edeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz yıl Bambum Home yatırımıyla ev tekstili sektörüne de giriş yaptıklarını belirten Yar, 2 bin satış noktamızda aynı zamanda ev tekstili ürünlerimizi de kullanıcılarımızla buluşturuyoruz dedi. Yar, sözlerine şöyle devam etti: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da yerli ürünlerimizin üretimini daha da artırarak kullanıcılarımızın mutfaktaki her ihtiyacına yanıt veriyor olacağız. 100 ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracat ağımızı genişleterek 125 ülkeye çıkaracağız. Aynı zamanda bölgeye özgü geliştirdiğimiz ürünler geliştirerek cirodaki ihracat payımızı yüzde 20’ye çıkaracağız.”

Kaynak: HORECA Trend ve Bambum

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.