TatilBudur’un Yaz Fırsatlarıyla, Tatiller Hep Avantajlı | HORECA TREND
Takip edin!

Yazılım

TatilBudur’un Yaz Fırsatlarıyla, Tatiller Hep Avantajlı

Turizm sektörünün öncü oyuncularından TatilBudur, Temmuz ayında da seyahat tutkunlarına Türkiye’nin farklı noktalarından avantajlı tatil rotaları önermeye devam ediyor. Erken rezervasyon avantajlarından yararlanamayan misafirler için Yaz Fırsatları kampanyasını başlatan TatilBudur, World’e özel vade farksız 9 taksit, yüzde 50’ye varan indirimler ve iptal iade güvencesi sunuyor.

Yayınlandı

on

TatilBudur, bu yaz güneşin ve denizin keyfini çıkarmak isteyenlere birbirinden avantajlı ödeme seçenekleri ile yazın keyfini doyasıya çıkarma imkanı sağlıyor. Tatilin Tadı Ege ve Akdeniz’de Çıkıyor.

Tatil sezonunun en çok tercih edilen popüler beldelerinin yer aldığı  Ege ve Akdeniz kıyıları, havaların ısınması ile yoğun olarak tatilcilerin öncelikli adresi oluyor. Bayram dönemi ile başlayan tatil fırsatlarını bu bölgelerde değerlendiren tatilseverler, Bodrum, Çeşme, Antalya, Fetiye ve Marmaris’te bulunan tesislere ilgi göstermeye devam ediyor. Tercihini tam pansiyon konaklamalardan yana kullanan tatilciler, aynı zamanda kısa süreli ve kapıda vize avantajlı Yunan Adaları alternatifini de değerlendiriyor.

TatilBudur dinlenmek, keyifli vakit geçirmek ya da yeni yerler keşfetmek isteyenler  için yazın en hareketli dönemlerinde geçerli Yaz Fırsatları kampanyası ile World’e özel vade farksız 9 taksit, yüzde 50’ye varan indirim, iptal iade güvencesi ve avantajlı ödeme seçenekleri ile unutulmaz bir yaz tatili planlamak isteyenleri bekliyor.

Kaynak: HORECA Trend ve TatilBudur

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazılım

Yeni Nesil Entegre CRM Sistemlerinin Otelcilik Sektörüne Katkısı

Yeni nesil CRM sistemleri, müşteri sadakatini artırırken işletmelerin pazarlama ve satış süreçlerini de dönüştürüyor. CRM yazılımının sağladığı veri odaklı analizler, konukların beklentilerinin daha iyi anlaşılmasına ve onlara özel deneyimler sunulmasına olanak tanıyor.

Yayınlandı

on

Yeni nesil CRM sistemleri, konaklama döngüsünün tüm aşamalarında iletişimi yönetmeye yardımcı olarak müşteri deneyimini iyileştiriyor ve işletmelere önemli avantajlar sağlıyor. Bu sistemler, konukların otele girmeden önce başlayan ve fatura ödendikten sonra da devam eden deneyimlerini optimize ederken, düşük maliyetlerle gelir kaynakları yaratma imkanı sunuyor.

“Proaktif müşteri yönetimi stratejileri, otellerin daha yüksek sadakat oranlarına ulaşmasına olanak tanıyor”
5 binden fazla işletmeye teknoloji odaklı yönetim ve operasyon çözümleri sunarak yiyecek-içecek ve konaklama sektörlerini güçlendiren Protel’in Pazarlama Direktörü Mehmet Emin Çangal, “CRM yazılımı, müşterilerle düzenli iletişim kurmayı, sadakat programlarına dahil etmeyi, indirimler sunmayı ve yeni sezon menülerini tanıtmayı kolaylaştırıyor. Pazarlama otomasyonu ile tüm mesajlar ziyaretçilere göre kişiselleştirilerek etkileşim artırılıyor. CRM’in veri toplama özelliği sayesinde, örneğin, vejetaryen müşterilerinize yeni menü öğeleri tanıtılıyor veya sömestrde çocuklara özel promosyonlar sunuluyor. Veri odaklı yaklaşımlar ve proaktif müşteri yönetimi stratejileri, otellerin misafir deneyimini sürekli iyileştirmesine ve dolayısıyla daha yüksek sadakat oranlarına ulaşmasına olanak tanıyor” diyor.

İyileştirilmiş Tahminler ve Müşteri Hizmetleri

CRM sistemleri, geçmiş ve öngörülen verileri kullanarak satış tahminlerini iyileştiriyor. Yoğun sezonlarda oda ve müşteri başına fiyatlar optimize edilerek gelirler artırılıyor. Etkili müşteri iletişimiyle olumlu geri bildirimler alınarak marka bilinirliği artırılıyor ve olumsuz geri bildirimlerle hizmetler geliştiriliyor.

Zahmetsiz İş Akışları

Tüm müşteri verilerinin tek bir veri bankasında toplanması, bilgi erişimini ve raporlama süreçlerini kolaylaştırıyor. Bu sistem sayesinde, gereken bilgileri hızlıca çekmek ve detaylı raporlar oluşturmak büyük ölçüde kolaylaşıyor. Müşteri ilişkilerini bu kadar etkin yönetmek, sosyal medya üzerindeki etkileşimlere ve müşteri incelemelerine anında yanıt verme imkanı sunuyor. Ayrıca, potansiyel konukları cezbetmek için kişiselleştirilmiş promosyonlar hazırlamak artık daha az çaba gerektiriyor.

Reklam

Entegre CRM çözümlerinin farklı yazılımlarla uyum içinde çalışarak veriye erişimi kolaylaştırdığını ve bu verileri stratejik olarak kullanma kapasitesini artırdığını ifade eden Mehmet Emin Çangal, “İşletmeler müşteri memnuniyetini ve sadakatini artırırken, gelirlerinde de gözle görülür bir yükseliş sağlıyor. Bu dinamikler, işletmelerin rekabetçi pazarda öne çıkmasına ve müşteri beklentilerini aşarak, marka değerini yükseltmesine olanak tanıyor” diyor.

“Veri Segmentasyonunun Gücünü Her Gün Görüyoruz”

Satış ve pazarlama süreçlerini optimize etmek için veri segmentasyonu kullanarak belirli dönemlerdeki rezervasyonların analiz edilebildiğini ve en uygun fiyatlandırmanın belirlenebildiğini belirten Protel Pazarlama Direktörü Mehmet Emin Çangal, sözlerine şöyle devam ediyor: “Veri segmentasyonunun gücünü her gün görüyoruz. Belirli dönemlerdeki rezervasyon analizleri ve verimli fiyatlandırma stratejileri, müşteri ihtiyaçlarının daha iyi anlaşılmasını ve onlara en uygun tekliflerin sunulmasını sağlıyor. Özellikle pazarlama otomasyonu aracılığıyla zamanında gönderilen doğum günü tebrikleri ve sezonluk kampanyalar, müşteri bağlılığını artırırken, tıklama ve açılma oranlarındaki verilerle kampanyaların etkinliği sürekli olarak ölçülüyor ve geliştiriliyor. Bu yaklaşım, satış ve pazarlama süreçlerini sürekli olarak optimize etmemize olanak tanıyor.”

Kaynak: HORECA Trend ve Protel

Devamını Oku

Yazılım

Rezervem Türkiye’nin Dört Bir Yanından Yoğun Talep Görüyor

Geleceğin teknolojilerini bugünden restoranlarla buluşturan Rezervem müşteri sayısını hızla artırıyor. Yaz sezonun açılmasıyla birlikte tatil için favori rotalar arasında yer alan Bodrum, Kaş ve Alaçatı’daki çok sayıda restorana hizmet vermeye başlayan Rezervem, yoğun olarak tercih edilen birçok beach’in rezervasyon süreçlerini teknoloji ile buluşturmaya devam ediyor. 

Yayınlandı

on

Restoranlar için güçlü bir data yönetimi de sağlayan ve misafir memnuniyeti ve beklentilerini geliştirdiği teknolojik çözümlerle restoranların hizmetine sunan Rezervem, Türkiye’nin her noktasında yoğun talep alıyor. Şirket nisan – mayıs aylarında toplamda 17 restoranı müşteri portföyüne ekledi.  Hedef yıl sonuna kadar 250 yeni işletme ve yüzde 300 büyüme…

“Misafirperverliğin Geleceği” sloganıyla yola çıkan ve 100’ün üzerinde restorana teknolojik çözüm sunan Rezervem; restoranlar için geliştirdiği özel bir yazılım ile rezervasyon süreçlerini ve restoran yönetimini teknoloji ile buluşturuyor. Michelin yıldızlı ve fine dining restoranları sistemine dahil eden Rezervem; Bodrum, Kaş ve Alaçatı’daki birçok restoran, otel ve beach’e hizmet vermeye başladı. Bodrum’da Kurochan by IOKI, Veranda Yalıkavak, Ritmo Zeytino gibi fine dining restoranlarla çalışmaya başlayan Rezervem,  The Stay Hotel’in Cennet Koyu’nda yer alan yeni projesi Bobo by The Stay otel’de BoBo Beach, Paraliaki Beach, Paraliaki Restaurant, BoBo Restaurant ve Dragon Restaurant’a hizmet verecek. Alaçatı’da Ahali Alaçatı, Veranda Alaçatı ve Mesai Alaçatı ile iş birliği gerçekleştiren marka, yaz sezonu boyunca restoran ve beach’lerin tüm rezervasyon sürecini yönetecek. Kaş’ta ise Oburus Momus ve Oburus Notos tüm rezervasyon ve etkinlik süreçlerini Rezervem ile yönetecek. Bunlara ek olarak fine dining konseptiyle faaliyet gösteren Etiler Villa COOKSHOP, Arkestra, Sakhalin, Backyard ve Terrazza Italia gibi restoranlara da hizmet vermeye başlayan marka; Türkiye’nin dört bir yanından yoğun talep alıyor. Marka, 2024 yılında 250’nin üzerinde işletmeye çözüm sunarak yüzde 300 büyüme hedefinde…

Edirne’den Kars’a Uzanan Yolculuk…

Teknoloji ve yazılım alanında geniş bilgi birikimine sahip olan Bekir Topuz tarafından 2018 yılında kurulan Rezervem, geleneksel yöntemlerin aksine restoranların rezervasyon yönetimini teknoloji ve konforla buluşturuyor. Türkiye’nin her bölgesinden birçok restorana hizmet verdiklerini belirten Rezervem Kurucusu Bekir Topuz, “Yerli ve yabancı turistin en çok tercih ettiği tatil bölgelerinden biri olan Bodrum ve Alaçatı’daki birçok restorandan yoğun talep aldık. Sezon döneminde kalabalığın artmasıyla birlikte restoran ve beach’ler rezervasyon yönetimi açısından birçok sıkıntı yaşayabiliyor. Özellikle bayram tatili gibi yoğunluğun hızla artığı dönemlerde bu sorunlar daha da karmaşık hale gelebiliyor. Rezervem olarak restoranların rezervasyon yönetimini teknolojiyle buluşturarak, geleneksel yöntemlerin aksine kusursuz bir hizmet sunuyoruz. Kişiselleştirilebilen hizmet yaklaşımımız ve sunduğumuz kalıcı çözümlerle işletmelerin daha verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyoruz. Hizmet ve servislerde yaşanan problemleri takip edebiliyoruz. Rezervasyon hatırlatmaları ve sunduğumuz finansal araçlarla no-show’ların önüne geçerken, misafir geri bildirimlerini sistem üzerinden alarak restoranlara detaylı bir analiz sunuyoruz.  Verdiğimiz tüm bu hizmetler ve sitemi kullanan restoranların referanslarıyla Türkiye’nin dört bir yanından yoğun bir talep alıyoruz. Yakın zamanda Kars’ta açılan Otel 1924’ün içinde yer alan Garmon restoran ile çalışmaya başladık. Edirne’den Kars’a uzanan geniş müşteri ağımız ile her geçen gün büyüme hızımızı artırıyoruz. dedi.

Rezervem ile Rezervasyon Yönetimi Çok Kolay…

Misafirlerden geri bildirim alınmasına da imkan sunan Rezervem, misafirlerin tüm restoran yolculuğunun detaylıca analiz edilmesini sağlıyor. Restoranların korkulu rüyası no show için finansal araçlar sağlayan şirket, restoranların verimliliğini ciddi oranda artırıyor. Aynı zamanda rezervasyon ve doluluk planlamalarını sistematize ederek, restoran gelirlerinin artmasında büyük katkı sunuyor. Rezervem; misafir yaklaşımlarını takip etme, misafir memnuniyetini yükseltme, misafir beklentilerini ölçme, data yönetimiyle doğrudan marketing olanağı, misafir deneyimi üzerine kontrol ve strateji geliştirme gibi birçok alanda da restoranlara hizmet sunuyor. 

Reklam

Kaynak: HORECA Trend ve Rezervem

Devamını Oku

Yazılım

Protel, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ile Yeni Bir İş Birliğine İmza Attı

35 yılı aşkın deneyimiyle yiyecek-içecek sektöründeki restoran, kafe, otel, bar, pastane, plaj ve benzeri işletmeler için teknolojik çözümler sunan sektör lideri Protel, turizm sektörünü desteklemek adına attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) ile anlaşma imzalayan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Metin Arghan, bu iş birliğiyle otel yöneticilerinin sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmelerine ve işlerini daha verimli bir şekilde yürütmelerine olanak tanımayı hedeflediklerini dile getirdi. İş birliği, aynı zamanda POYD üyelerine Protel’in inovatif çözümlerini deneyimleme fırsatı da sunacak.

Yayınlandı

on

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) ile gerçekleşen iş birliği kapsamında dernek üyeleri, Protel Akademi aracılığıyla Opera PMS, Materials Control, Simphony ve Reservation Assistant gibi Oracle ürünleri hakkında detaylı bilgi alabilecek. Protel Akademi, bu ürünlerin Türkçe eğitim ve kaynaklarının sunulduğu tek platform olarak öne çıkıyor.

İş birliğini değerlendiren Protel Yönetim Kurulu Başkanı Metin Arghan, şunları dile getirdi: “Bu iş birliği turizm sektörünü desteklemek adına attığımız bir adım. Otel yöneticilerinin sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmelerine ve işlerini daha verimli bir şekilde yürütmelerine olanak tanımayı hedefliyoruz. Protel olarak, POYD ile iş birliği yapmaktan ve turizm sektörüne katkıda bulunmaktan büyük bir gurur duyuyoruz.”

Protel Akademi Dernek Üyelerine Açıldı

Protel Akademi’nin bundan böyle dernek üyelerine de açık olacağını söyleyen Metin Arghan, “2015 yılında içerisinde ürün eğitimleri, kişisel gelişim programları, sertifika sınavları ve sektördeki yeniliklere odaklanan konuların bulunduğu eğitim platformu Protel Akademi hayata geçirdik. Hedefimiz, Protel çalışanlarının beceri ve yetkinliklerini artırmak, müşterilere yönelik ürün bilgisini her zaman güncel tutmak ve sektörde nitelikli bir iş gücü oluşturmak. Şu an bu akademide yer alan ürün eğitimlerimize 300’den fazla üniversite ve meslek yüksek okulu erişebiliyor. Artık dernek üyeleri için de akademi açık hale geldi. Üyeler, sektörde yaygın olarak kullanılan ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilecekler. Oracle ürünlerinin Türkçe olarak sunulduğu tek platform olduğunu da belirtmek isterim” dedi.

Üyeler, Protel’in İnovatif Çözümlerini Deneyimleyecek

İş birliği, aynı zamanda POYD üyelerine Protel’in inovatif çözümlerini deneyimleme fırsatı da sunacak. Protel’in güçlü teknolojik altyapısı, otel yöneticilerinin günlük operasyonları daha efektif yönetmelerine, müşteri memnuniyetini artırmalarına ve dolayısıyla rekabet avantajı elde etmelerine katkı sağlayacak.

Reklam

Protel Hakkında

Protel, 1989 yılından bu yana restoran, kafe, otel, bar, pastane ve plaj işletmeleri için teknolojik çözümler sunan bir sektör lideridir. Fintech alanından konuk ağırlama teknolojilerine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Protel, tüm müşterilerine son teknoloji, kaliteli ve sürdürülebilir çözümler sunmayı hedefler. 4000’den fazla işletmeye teknoloji merkezli yönetim ve operasyon çözümleri sunarak, yiyecek-içecek ve konaklama sektörlerine değer katar. İş ortaklarının hayatını kolaylaştırmak ve verimliliğini artırmak için sunduğu teknolojik çözümlerle aynı zamanda sektör standartlarını da yükseltir. Müşterilerinin operasyonel süreçlerinde aksaklık yaşamamalarını önemser ve onlara kesintisiz bir hizmet sunabilmeleri için 7 gün 24 saat destek hizmeti sağlar. Protel, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı sürdürür.

Kaynak: HORECA Trend ve Protel

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2024 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com