Restoran

Imperia Ristorante, Yeni Konseptiyle Misafirlerini Bekliyor

Imperia Pizza, Türkiye’nin ilk “ekşimaya pizza” dükkanı olarak, 7 yıldır müşterilerine hizmet verdiği noktada, baştan aşağı bir renovasyondan geçerek, modern bir restoran’a dönüşüyor. Imperia Pizza, “Imperia Ristorante” olarak Etiler Armutlu’da kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor.

Yayınlandı

on

Imperia Ristorante, Etiler Armutlu’da yeni markaların yer aldığı bölgede, karşınıza beklenmedik, renkli bir ambians ve dinamizm olarak çıkıyor. İçeri girdiğiniz anda Imperia Ristorante’nin konforlu, sıcak ve ferah ortamı gözünüze çarpıyor. Mekanda, 20 kişilik yemekli oturma düzenine ek olarak kahve içme alanı, bar ve bistro alanı bulunuyor. Bahar ve yaz aylarında girişteki kapılar da açıldığında şıklığı daha da belirgin hale gelecek Imperia Ristorante, heyecanla misafirleriyle buluşacağı anı bekliyor.

Imperia, inovatif lezzetleri ve canlı tasarımıyla, işletmeci şef Yigal Biçaço’nun uzun süre yaşadığı New York’tan bir dükkanı andırıyor. Restoran, sokağı tamamen geride bıraktığınız ve nitelikli tatların habercisi olan kokusu ile sizi hemen ele geçiriyor. Yigal Biçaco’nun da belirttiği gibi  “Bu yenilik aslen Imperia’nın zaman içerisinde geçirdiği lezzet evrimini, samimi ve sıcak bir ortamda sunma gerekliliği ile birleşmesini temsil ediyor”.

12 yıldır bu sektörde yaratıcı dükkan konseptleri ve menüleri ile dikkat çeken Yigal Biçaço, profesyonel mutfak eğitimine zaman içerisinde ekşimaya ekmek yapımını da katarak, müşterilerine sadece yerinde bulabilecekleri lezzetler hedefliyor ve onları en iyi şekilde ağırlamak için dükkanını da rahat, konforlu ve şık bir seviyeye taşıyor. “Uzun süredir fark yaratan markamıza özgün değerleri, masa servisi ile buluşturduk ve bundan sonra hayata geçirmek istediğimiz projelerin vitrini olması için doğduğu adresi değiştirmeden geliştirmeyi hedefledik” diyen Yigal Biçaço, dükkanın boyutunun da iş yemekleri, davet ve organizasyonlar için mükemmel bir alternatif olduğunun da altını çiziyor.

Mekanikleşen ve birbirinin kopyası haline gelen menülerden uzak durmak isteyenler için, Imperia Ristorante; ekşimayalı incecik hamuru ve şaşırtıcı kombinasyonları ile İtalyan mutfağının vazgeçilmezi olan pizzalara ek olarak, menüde yer verdiği makarna çeşitlerini de tavsiye ediyor.

Daha sofistike lezzetler arayanlar için kendi mutfağında üretilen ekşimaya ekmekleri ile hazırlanan ve Fransız restoranlarında aperitif olarak karşımıza çıkan “tartin” leri’de menüde hemen gözünüze çarpıyor.

Mevsimsel mahsulleri de düşündüğünüzde, mekan sezonuna göre “sürpriz” lezzetlere hatta konularında uzman şeflerin davet edileceği “hususi yemek” günlerine hazırlanıyor. Yigal Biçaço,

“Asıl odağımız, sadık müşterilerimize her geldiklerinde, sunumlarla ortamın birleştiği bir dükkan sunmak. Imperia Ristorante’yi keşfedecek misafirlerimize de ruhu olan iddialı bir mekan olduğumuzu hissettirmek” diye belirtiyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Imperia Ristorante

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Exit mobile version