Kurumsal Yemek Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? - HORECA Trend
Takip edin!

Catering

Kurumsal Yemek Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışanlara ücretsiz kahvaltı veya öğle yemeği sağlamak, ofis kültürünü geliştirmek ve çalışanların moralini yükseltmek için doğru bir yol olabilir.

Yayınlandı

on

Kurumsal yemek firması seçimi şirketler ve özellikle çalışanlar için oldukça önemlidir. Ortalama bir insan gününün uyku dışında, yarıdan fazlasını ofiste geçirir. İş yerlerine bu kadar çok zaman ayrıldığından, çalışanların ofis kültüründen ve birlikte çalıştıkları insanlardan gerçekten keyif almaları önemlidir. İşveren olarak keyifli bir çalışma ortamı sağlanması kimi zaman zor görünür ve soru işaretleri yaratır. Keyifli bir çalışma ortamının olmazsa olmazı, iyi yemek olabilir. Kurumsal yemek firması seçiminde iyi bir catering firması ile çalışmak temiz ve güzel bir sonuca kolayca ulaşılmasını sağlar.

Kurumsal catering, çalışanlara bir araya gelme, sosyalleşme, kaynaşma ve hatta ofis dışında arkadaş olma fırsatı sunar. Çalışanlara ücretsiz kahvaltı veya öğle yemeği sağlamak, ofis kültürünü geliştirmek ve çalışanların moralini yükseltmek için doğru bir yol olabilir. Sosyal etkileşim inanılmaz derecede önemlidir ve bir çalışanın zamanının çoğu masasında geçse de ofis yemekli öğle yemekleri insanları bir araya getirecektir.

İster kazançlı bir ay için çalışanlarınızı ödüllendiriyor olun, ister bir şirket etkinliği düzenliyor olun ya da düzenli kurumsal catering hizmeti almak isteyin… Tüm bu süreçte göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

İlk olarak, kurumsal yemek şirketi ile anlaşmadan önce yemek servisinin ne tür yiyecekler sunduğunu öğrenin. Kalabalık bir insan grubunuz varsa, açık büfe tarzı bir hizmet seçmek iyi bir fikir olabilir. Bu sayede onlarca kişiye tek tek sipariş almak yerine, istedikleri yiyecekleri kendilerinin hemen seçmelerine izin verebilirsiniz. Eğer ofis öğle yemeğinize katılan daha küçük bir insan grubunuz varsa, insanların ne tür yiyeceklerden hoşlandığını tespit ederek menüler oluşturabilirsiniz.

Profesyonel bir yemek şirketi, müşterileriniz ve potansiyel iş ortaklarınızla bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilir. Önemli bir iş müşterisini etkileyerek başarılı bir sonuç elde edilebilir. Lezzetli bir yemek, olumlu sonuçlara yol açabilir ve hatta şirketinizin itibarını artırabilir. Yemek şirketleri, ağ oluşturmayı ve ilişkiler kurmayı teşvik eden samimi bir atmosfer sağlayabilir. Birlikte harika bir yemeğin tadını çıkarma deneyimi, insanları birbirine bağlayan ve şirketinizle olumlu bir ilişki kuran bir şeydir. İyi bir izlenim bırakmak ve işinize fayda sağlayacak ilişkiler kurmak istiyorsanız, profesyonel bir yemek şirketi kiralamak harika bir çözümdür.

Bir etkinlik planlarken, etkinliğinizi başarıyla yürütmek için gerekli kaynaklara sahip bir catering şirketi seçmek önemlidir. Kurumsal catering şirketleri, her büyüklükteki etkinliğin üstesinden gelebilecek personel ve donanıma sahiptir. Aynı zamanda bu şirketler her türlü etkinliği yönetme konusunda deneyimlidir, bu nedenle etkinliğinizin başarılı olacağından emin olabilirsiniz.

Yemeğin hazırlanması ve malzeme teminatı kadar servis sırasında kullanılacak malzeme maliyeti de gözardı edilmemelidir. Bu süreci kişisel olarak ilerletmek isterseniz  tüm ekstra maliyetlerle de uğraşmak zorunda kalırsınız. Bunlara çatal bıçak takımı, peçeteler ve servis tepsileri dahildir. Neyse ki, tüm bu stresten kaçınmanın bir yolu kurumsal bir yemek şirketi kullanmaktır. Bunun nedeni, çoğu kurumsal yemek paketi paketinin tüm bu küçük ekstraları hiçbir ek ücret ödemeden içermesidir.

Tüm bunlara bakıldığında kurumsal şirketlerin catering hizmetleri sağlayan şirketler ile anlaşması fazlasıyla olağan görünüyor. Catering hizmetinin sağladığı kolaylıklar azımsanamayacak boyutlara ulaşmış durumda. Geriye kalan tek şey bahsettiğimiz maddelerin üzerinden giderek en doğru şirketi seçebilmek. Bu konuda Catering Türkiye’yi kullanabilir, saniyeler içerisinde yüzlerce catering şirketini karşılaştırabilirsiniz. www.cateringturkiye.com adresinden kurumsal yemek hizmeti için en iyi şirketleri bulabilirsiniz.

Kaynak: HORECA Trend ve Catering Türkiye

Devamını Oku
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Catering

759 Catering Firması Tek Bir Adreste: Catering Türkiye

Catering şirketleri ile toplu yemek hizmeti almak isteyenleri bir araya getiren listeleme platformu Catering Türkiye, hızlı büyümesini sürdürüyor. Platforma, son 1 yılda 57 şehrinden, 759 catering ve toplu yemek şirketi dahil oldu.

Yayınlandı

on

Catering Türkiye, www.cateringturkiye.com adresli web sitesinde; catering hizmeti alacaklar ile bu hizmeti veren en iyi şirketleri bir araya getiriyor. Catering Türkiye, alanında Türkiye’nin en büyük listeleme projesi olarak öne çıkıyor. Catering Türkiye’de, Türkiye 57 farklı şehrinde yer alan toplam 759 catering firması yer alıyor.

Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre, kendilerine en uygun kategorideki catering şirketlerine kolaylıkla ulaşabiliyor, karşılaştırma yapabiliyor ve Catering Türkiye üzerinden dilediği firmalarla hemen iletişime geçebiliyor.

İl, ilçe bazlı filtreleme yapabilen platformda, kullanıcılar kendilerine en yakın konumdaki şirketleri bulabiliyor. Seçilen şirketler birbiriyle karşılaştırabiliyor ve “şirket yemeği” veya “düğün yemeği” gibi uzmanlaştıkları alanlara göre sıralanabiliyor.

2023 Yıl Sonuna Kadar Üyelikler Ücretsiz

Catering şirketleri platforma ücretsiz olarak kaydolabiliyorlar. Catering Türkiye gibi HORECA alanında birçok projeye imza atan Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri firmasının Genel Müdürü Okan Yüksel, yaptığı açıklamada catering şirketlerinin gösterdikleri ilgiden memnun olduklarını belirtti. 

HORECA Trend muhabirine konuşan Okan Yüksel, 2023 yıl sonuna kadar platforma üyeliklerin ücretsiz olarak devam edeceğini ve amaçlarının Türkiye’nin 81 ilini kapsamak olduğunu belirtti.

12 Ayda, 2.634 Müşteri Yönlendirmesi

Catering Türkiye, asgari kalite şartlarını sağlayan catering şirketlerine, daha fazla müşteriye ulaşma olanağı sağlıyor. Dileyen catering şirketleri, platform içerisindeki “öne çıkartma” ve “reklam” hizmetlerini de alarak daha fazla kişiye de ulaşabiliyorlar.

Orbis Medya Genel Müdürü Okan Yüksel, platforma üye olan şirketlerin Catering Türkiye üzerinden 2022 yılı içerisinde 1.119.777 görüntülenme elde ettiklerini belirtti. Catering Türkiye üzerinden, üye şirketlere yönlendirilen müşteri sayısı ise bu dönemde 2.634 olarak gerçekleşti.

 

Kaynak: HORECA Trend 

Devamını Oku

Catering

Kurumsal Yemek Pazarına 65 Milyon Dolarlık İnovatif Buluş

Dünyanın en iyi ofis tasarımlarına sahip sektör devlerinden esinlenen Meal Box, bir ilke imza atarak “Ofis Restoranları” kavramını Türkiye’ye taşıdı. Geleneksel yemekhaneleri tarihe gömecek sistem, 1.5 milyon kişiye istihdam sağlayan kurumsal yemek pazarına 65 milyon dolar ekstra kazanç sağlayacak.

Yayınlandı

on

Yeni ofis düzeniyle birlikte değişen çalışan gereksinimleri ve artan maliyetlerin öğle yemeği giderlerini ağır bir külfet haline getirmesi, şirketleri çıkmaza sürükledi. İşverenler uzun süredir, öğle yemeği sorununu daha az harcayarak çözebileceği ve aynı zamanda çalışanlarını da mutlu edebileceği alternatif yollar arayışında. Dünyanın en iyi ofis tasarımlarına sahip sektör devlerinden esinlenen Meal Box, bir ilke imza atarak “Ofis Restoranları” kavramını Türkiye’ye taşıdı. Geleneksel yemekhaneleri tarihe gömecek sistem, 1.5 milyon kişiye istihdam sağlayan kurumsal yemek pazarına 65 milyon dolar ekstra kazanç sağlayacak. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un en kalabalık plazalarından birinde hizmete giren “Ofis Restoran”, zarar ettiği için atıl hale gelen yemekhanelerin dönüşümü için ilk örnek.

Bazı şirketler ofise dönmeyi zorunlu tutsa da esnek çalışmayı benimseyen ve kalıcı hale getiren şirketlerin sayısı oldukça fazla. Klasik düzende devam etmek isteyen kurumlar, çalışanlarını ikna etmek için birçok yaratıcı teşvikler sunsa da artık kimse haftanın beş günü ofise gitmek istemiyor. Bu durum, çalışanların yan haklarına ilişkin düzenlemeleri de beraberinde getiriyor. Yan haklar arasında gündemi en çok meşgul edense öğle yemeği konusu. Enflasyona yenilen yemek kartları, pahalılaşan restoranlar, ucuz ama kalitesiz alternatifler, kapanan yemekhaneler ve son zamanlarda çalışanların çok daha talepkar oldukları sağlıklı beslenme isteği işvereni zora soktu. 10 yıla yakın süredir kurumsal yemek hizmeti sunan Meal Box, Premier Kampüs Ofis’te açtığı restoranla Türkiye’yi ilk kez “Ofis Restoran” kavramı ile tanıştırdı. Bu restoranda çalışanlar, dünya mutfaklarından seçtikleri gurme lezzetleri canlı müzik eşliğinde yiyorlar.

Konu Artık Basit Bir Öğle Yemeği İhtiyacı Olmaktan Çıktı

Meal Box CEO’su Murat Demirhan, “Çalışanların ‘bugün ne yesem?’ sorularıyla bundan yaklaşık 10 yıl önce başlayan kriz, Meal Box’ın doğmasına sebep oldu. Bugünkü soru daha çok nerede ve kaça yesem? 2014 yılında ne yesem sorusuna abonelik modeliyle her gün ofislere çalışanların ayağına götürdüğümüz sağlıklı ve lezzetli paket yemeklerle çözüm bulmuştuk. Zamanla paketli yemekleri çeşitlendirdik. Pandemide şirketlerin restoranını kapatması, evden çalışma sistemine geçilmesi ve hijyen endişesiyle dışarıdan yemek siparişine mesafeli durulması gibi nedenlerle paketli yemek hizmeti altın çağını yaşadı. Aboneliklerimiz %70’lere çıkarken, sektör 10 kat büyüdü. Pandemiden sonra dinamikler çok hızlı değişir oldu. Özellikle son iki yılda ofislerin doğası da değişti. Paketli yemek modelinin yeterli olmadığını gördük. Hem çalışanı hem de iş vereni çıkmaza sokan öğle yemeği sorununa nasıl nefes aldırabiliriz diye düşündük. İhtiyaca, talebe uygun çözümler geliştirmeye odaklandık. Ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Ofis Restoranları’ projesini hayata geçirdik” dedi.

 Hem Çalışanı Hem İşvereni Mutlu Edecek Bir Çözüm

“Ofislere dönüşün başlamasıyla birlikte öğle yemeğini daha az maliyetle çözmek isteyen iş verenlerin, pandemide kapattıkları yemekhanelerini yeniden açtığını gördük. Ancak yapmış olduğumuz araştırmalar gösteriyor ki; iş yeri yemekhaneleri genel özellikleriyle çalışanlar tarafından çekici bulunmuyor. Büyük tencerelerde yapılan tabldot yemekleri tatsız ve özensiz görülüyor. Bu nedenle yemekhaneye gitmeyerek öğle yemeği ihtiyacını kendisi karşılamak isteyen çalışan cebinden ekstra harcama yaparak sadece kendisini değil, tüketilmeyen ancak parası ödenen yemek hizmetinden dolayı işverenini de zarara uğratıyor. Amacımız her iki tarafı da mutlu edecek bir çözüm bulmaktı ve oldu. Bu restoranlarda keyifle yenilen yemekler sayesinde öğle molaları yine birlikte ve daha güzel geçiyor.”

Standart Yemekhaneler Tarihe Gömülecek

“İlk etapta hedefimiz yemekhaneleri çalışanlar için cezbedici bir ortama dönüştürmekti. Çoğu iş yerlerinde yemekhaneler, sadece yemek saatlerinde bir araya gelinen, tek tip uzun masaların olduğu, sabit bir tasarıma ve sıkıcı atmosfere sahip yerlerdi. Ofis restoranlar sayesinde, klasik tabloid menüler de uzun yemek kuyrukları da tarihe karışacak. Masa ve sandalyelerden masaüstü ekipmanlarına kadar isteğe özel olarak yeniden tasarladığımız bir düzene geçtik. Meal Box’ın yüksek teknolojiyle donanımlı, hijyenik ve modern mutfağında, yetenekli şefler tarafından hazırlanan 5 farklı zengin içerikli menü, Meal Box’ın çalışanları tarafından iş yeri yemekhanesine getirilerek porselen tabaklarda çalışanlara sunuluyor. Haftada bir kez yapılacak canlı müzikle de çalışanların keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz.”

Geleceğin Trendi Olacak

“Çalışanların gün içinde beyin fırtınası yapmak için esnek ve modüler bir ortamın içinde bulunmaları, yeni fikirler üretmek ve çalışanlar arasında sinerji oluşturmak, yaratıcı düşünceyi teşvik etmek konusunda oldukça verim sağladığı söyleniyor. Şirketler, çalışanlarını motive etmek ve uzun vadede bağlılıklarını korumak istiyorsa, çalışanların değerini yansıtan bir çalışma ortamı da sağlamalılar. Ofis restoranları, yakın gelecekte birçok şirketin kurumsal kimliğinin temel bir parçası haline gelecek.”

“65 Milyon Dolar Kazanç Sağlayacağız”

Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu’na (YESİDEF) göre, Türkiye’nin iş gücü bugün 29 milyon kişiden oluşuyor. Türkiye’de yemek servisi endüstrisi taşımalı yemek, yerinde yemek, toplu yemek ve paket yemek hizmetleriyle 6.5 milyar dolarlık yıllık ciroya sahip devasa bir sektör. Bugün 4.000 şirket bu alanda hizmet veriyor ve 1,5 milyon kişiye istihdam sağlıyor. Pandemi sonrası işyerlerinin açılışıyla yemek endüstrisi daha da büyüdü. Yıl sonuna kadar da kapasitede %10-15’lik bir yükseliş bekleniyor. ‘Ofis Restoranları’ sistemi bize 65 milyon dolar ekstra kazanç getirecek. Premium Ofis ilk restoranımız oldu. Bundan sonra gelen taleplere göre yeni ofis restoranları devreye sokacağız. Önümüzdeki yıl İstanbul’da en az 10 yemekhaneyi daha dönüştürecek ve ofis restoranlarının sayısını artıracağız.”

Kaynak: HORECA Trend ve Meal Box

Devamını Oku

Catering

Catering Şirketi Bulmanın En Kolay Yolu: Catering Türkiye

Türkiye’nin en iyi catering şirketlerini kolaylıkla bulmanızı sağlayan listeleme platformu Catering Türkiye; 57 şehrinden, 748 catering ve toplu yemek şirketini bir araya getiriyor.

Yayınlandı

on

Türkiye’de HORECA sektörüne yönelik internet girişimlerinin sayısı hızla artıyor. Bu alanda öncü sayılabilecek Catering Türkiye (www.cateringturkiye.com); 57 şehrinden, 748 catering ve toplu yemek şirketini bir araya getiriyor. Kullanıcılar bulundukları lokasyonda şirket yemeği, düğün yemeği, etkinlik yemeği ve paketli yemek kategorilerinde kendileri için en uygun şirketleri bulup, alternatifleriyle kıyaslayabiliyor.

Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. tarafından hayata geçirilen ve bugüne kadar binlerce müşteri ile catering şirketini bir araya getiren Catering Türkiye’yi Orbis Medya Genel Müdürü Okan Yüksel ile konuştuk.

Catering Türkiye nedir?

Catering Türkiye, en iyi catering şirketlerini kolaylıkla bulmanızı sağlayan bir listeleme platformu. Türkiyenin 7 bölgesinde, 57 şehirde, 748 catering şirketine kolaylıkla ulaşabilir, karşılaştırma yapabilir ve Catering Türkiye üzerinden dilediğiniz firmalarla hemen iletişime geçebilirsiniz.

Catering Türkiye, tam olarak toplu yemek hizmeti arayanlar ile bu hizmeti veren en iyi şirketleri bir araya getiriyor. Alanında Türkiyenin en büyük listeleme projesi olarak öne çıkıyoruz.

Catering Türkiye’de sistem nasıl çalışıyor?

Catering Türkiyede saniyeler içinde yüzlerce catering şirketine ulaşabilir, dilediğiniz şirketlerle kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. İl, ilçe bazlı filtreleme yapabilir, size en yakın konumdaki şirketleri bulabilirsiniz. Seçtiğiniz şirketleri birbiriyle karşılaştırabilir, “şirket yemeği” veya düğün yemeği” gibi uzmanlaştıkları alanlara göre sıralayabilirsiniz.

Gelişmiş bir değerlendirme sistemimiz var. Ziyaretçilerimiz önceki ve mevcut şirketlerini puanlama ve yorum sistemi ile değerlendirebiliyorlar. Bu yorum ve değerlendirmeler; diğer ziyaretçilerimizin şirketler hakkında daha detaylı bilgi edinmesini sağlıyor. Ayrıca tüm ziyaretçilerimiz; şirketlerin Catering Türkiye kullanıcılarına tanımladıkları özel indirimlerden yararlanabiliyor.

Kısaca; Catering Türkiye ile alanında en iyileri bulabilir, size en uygun olanı hızlı ve kolayca seçebilirsiniz.

Catering şirketleri neden Catering Türkiye’de yer almalı?

Catering hizmetleri odaklı Türkiyenin en büyük sanal pazar yeriyiz. Her gün binlerce kişi Catering Türkiye ile en iyi catering şirketlerini arıyor. Şirketler, Catering Türkiyede yer alarak binlerce potansiyel müşteriye ulaşabiliyor ve satışlarını artırıyorlar.

Catering Türkiyenin kalite ve hijyen odaklı üyelik şartlarını karşılayabilen bir şirket olarak, potansiyel müşterilerinin güvenini kazanıyorlar.

Bu arada mükemmel bir dijital pazarlama ekibine sahibiz. İşletmeler sadece işlerine yoğunlaşırken, Catering Türkiye onları en uygun hedef kitleye ulaştırıyor. Üstelik ilk bir yıl, tüm şirketler ücretsiz olarak sisteme dahil olabiliyorlar.

Catering şirketlerinin, ücretsiz kayıt için www.cateringturkiye.com adresli web sitemizde bulunan kayıt formunu doldurmaları yeterli. Ekibimiz en kısa sürede kendileri ile iletişime geçip ücretsiz olarak kayıtlarını tamamlıyor.

Catering Türkiye’ye, hangi platformlardan ulaşılabilir?

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan, akıllı cep telefonları ile tabletlerden Catering Türkiyeye ulaşabilirsiniz. Dijitalin her alanında olmaya çalışıyoruz. HORECA Trend okurlarına www.cateringturkiye.com adresli web sitemizi ziyaret etmelerini ve bizi @cateringturkiye kullanıcı adıyla tüm sosyal mecralarda takip etmelerini tavsiye ediyorum. 

Kaynak: HORECA Trend ve Catering Türkiye

Devamını Oku

Popüler Haberler

Copyright © 2022 Orbis Medya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Ltd. Şti. Her hakkı saklıdır. Web sitemizdeki haber, makale ve içeriklerin her hakkı saklıdır.
İçeriklerimizin izinsiz kullanımı halinde yasal işlem başlatılacaktır.