Restoran

The Ritz-Carlton, İstanbul İki Restoranıyla Michelin Listesinde

The Ritz-Carlton, İstanbul’da misafirlerini ağırlayan Anadolu mutfağının en gözde temsilcilerinden Atölye ve Japon-Peru mutfağının dünyaca ünlü temsilcisi Nobu İstanbul Michelin listesinde yer aldı. 

Yayınlandı

on

Konaklamadaki başarısını gastronomi sektörüne taşıyan The Ritz-Carlton, İstanbul lezzet, hizmet farklılığıyla misafirlerini ağırladığı iki restoranı; Atölye ve Nobu İstanbul ile Michelin listesine girdi. Michelin Rehberi İstanbul 2023’ün ilk seçkisindeki restoranlar The Ritz-Carlton, İstanbul‘un gururu oldu.

The Ritz Carlton İstanbul Executive Chef’i Selami Güleryüz ve deneyimli mutfak ekibi tarafından yönetilen Türkiye’nin seçkin mutfak zenginliğini yansıtan Atölye, uzun bir süredir geleneksel Türk mutfağının önde gelen lezzetlerini misafirlerle buluşturuyor. Atölye, ziyafet deneyimini unutulmaz anılara dönüştürerek mükemmel bir gastronomi deneyimi yaşatırken, Anadolu mutfağının en güzel örneklerinin yer aldığı menüsünü hem lokal hem de dünyanın birçok ülkesinden gelen misafirlerinin deneyimine sunuyor. Yerel üreticilerden mevsimine uygun taze lezzetler kullanılarak oluşturulan Atölye’nin menüsü, özlenen her bir geleneksel lezzeti en özel ve orijinal tariflerle günümüze ve yeni nesillere aktarıyor.

The Ritz-Carlton, İstanbul bünyesinde bulunan, New York’tan dünyaya yayılan efsanevi Nobu Restaurant, bir seneyi aşkın süredir İstanbul’da misafirlerini ağırlıyor. İki ayrı katta, 80 kişilik terası ve toplam 200 kişilik kapasitesiyle, eşsiz bir deneyim yaşatan ve Chef Joshua Treacy tarafından yönetilen Nobu İstanbul, Nobu restoranlarının titizliğiyle oluşturulan menüsünde klasiklerinin yanı sıra lokal detaylarla harmanlanmış tatlar da sunuyor. Nobu müdavimleri; Yellowtail Jalapeno, New Style Sashimi, Black Cod Miso, Rock Shrimp Tempura gibi Nobu imza lezzetlerini Nobu İstanbul’da deneyimleme fırsatı buluyor.

Kaynak: HORECA Trend ve The Ritz-Carlton, İstanbul

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Exit mobile version