Restoran

“Dünyanın En İyi 50 Restoranı” Açıklandı

NUDE’un sponsorları arasında bulunduğu “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” ödül töreninde Kolombiya, Bogotalı Leonor Espinosa “Dünyanın En İyi Kadın Şefi” ödülünü aldı.

Yayınlandı

on

‘’Simple is Beautiful (Yalın Güzeldir)” felsefesini uluslararası tasarımcıların koleksiyonlarıyla buluşturan Şişecam’ın global tasarım markası NUDE’un sponsorluğunda “Dünyanın En İyi Kadın Şefi Ödülü” bu yıl Kolombiya, Bogotalı Leonor Espinosa’nın oldu. Kazandığı ödül ile Kolombiya gastronomisini dünyaya tanıtmayı hedefleyen Espinosa, dünyanın en önemli şeflerinden biri olarak kabul ediliyor.

Londra’da düzenlenen ‘Dünyanın En İyi 50 Restoranı’ törenlerinde “Dünyanın En İyi Kadın Şefi” seçilen Bogotalı Leonor Espinosa, ödülünü geçen yılın kazananı Pia Leon’dan teslim aldı. , Ünlü şef: “35 yaşıma kadar reklamcılık sektöründe çalıştıktan sonra, bir gecede o dünyayı terk etmeye ve yeni hayatıma adım atmaya karar verdim. Yemek yapmanın bir tutku olduğunu gördükten sonra 2007 yılında restoranım Leo’yu açtım. Leo bugüne kadar birçok ödüle layık görüldü. 2019’da “Dünyanın En İyi 50 Restoranı”na giren ilk Kolombiyalı restoran oldu ve 2021 listelerinde 46. sırada yerini aldı. Bu yıl ‘Dünyanın En İyi Kadın Şefi’ ödülünü aldığım için çok mutluyum, ödül için herkese çok teşekkür ediyorum. Bu ödülle birlikte genç kadın şeflere ufak bir tavsiyem de olacak: Asla hayallerinize inanmaktan vazgeçmeyin!” dedi. 

Camın en yalın hali: ‘NUDE’

Dünyanın ikinci en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası NUDE, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan NUDE; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor. Her koleksiyonunda cam teknolojisi ve işçiliğindeki hünerle tasarım yetkinliğini birleştiren NUDE markası, kullanıcıların tutku ve zevklerini en estetik biçimde yansıtan, duyumlarını artıran yaratıcı koleksiyonlar içeriyor.

NUDE tasarımları Türkiye’de Paşabahçe Mağazaları’nda satılıyor. Global ölçekte ise Neiman Marcus, Saks Fifth Avenue, Nordstrom, WallpaperSTORE*, MOMA (San Francisco, New York, Tokyo ), Bloomingdale’s, John Lewis, Fenwick, AMARA Living, La Rinascente Milan, satış noktaları arasında yer alıyor. Nudeglass.com ile de dünyanın yüz yirmi ülkesine satış yapılıyor.

Kaynak: HORECA Trend ve Nude

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Haberler

Exit mobile version